Mega "sipala" trojke, ali ostala bez snage: Budućnost overila drugo mesto

Zanimljiva utakmica odigrana je u dvorani "Morača" gde je tim iz Beograda dobar deo meča pretio da napravi iznenađenje.

Buducnost-Mega-90-76-ABA-liga-16.-kolo-Dzastin-Kobs-24-poena Izvor: MN PRESS

Odličan početak, vrlo kvalitetno prvo poluvreme, ali onda pad u nastavku i ono neizbežno - poraz protiv jednog od najboljih timova u ligi.

BUDUĆNOST - MEGA 90:76 (17:26, 24:19, 21:19, 28:12)

Tako bi se ukratko mogao opisati poraz Mege na gostovanju Budućnosti u Podgorici u meču 16. kola ABA lige.

Mega je dosta bolje otvorila meč i već u prvoj četvrtini su stvorili gotovo dvocifrenu razliku. Šut im je odlično funkcionisao, pa su već ubacili pet trojki u prvih 10 minuta igre.

Uspeli su da održavaju prednost i u drugoj deonici, u tih 20 minuta su postigli čak osam trojki, ali je Budućnost polako sve više uspevala da izađe na kraj sa odbranom mladog tima Dejana Milojevića.

Počele su da se polako gomilaju greške i izgubljene lopte u gostujućem sastavu, a početak četvrte četvrtine se pokazao presudnim.

Budućnost je nastavila da prati Partizan (ponovo zaostaju jednu pobedu za crno-belima), dok je Mega ostala zakucana za dno ABA lige sa samo tri pobede.

Budućnost je napravila seriju 10:0, a potom i nastavili da povećavaju prednost protiv sve umornijeg rivala koji nije uspeo da održi visok nivo igre iz prvih 20 minuta.

Potpuno su ih Podgoričani "razbili" u toj završnici meča, u čemu su pomogle trojke Šehovića, Nikolića i Kobsa.

BUDUĆNOST: Kobs 24 poena (7 as), Kilpatrik 19, Nikolić 12, Martin 11 (8 sk), Bamfort 9, Popović 6, Nikolić 6, Šehović 3, Drobnjak, Božić i Ilić bez poena.

MEGA: Simonović 23 poena, Peri 13 (7 as), Mišković 10, Ašćerić 10, Cerovina 8, Nenadić 6, Mesiček 3, Atić 2 (9 sk), Tanasković 1, Macura bez poena.

Sve rezultate i tabelu ABA lige možete da pogledate ovde.