OKS: Đoković i Arunović sportisti godine

Novak Đoković i šampionka u streljaštvu Zorana Arunović sportisti godine u izboru Olimpijskog komiteta Srbije. Priznanje dobio i Slovak Marjan Varda!?

OKS: Đoković i Arunović sportisti godine Izvor: MONDO

„Zahvalio bih se Olimpijskom komitetu Srbije na značajnom priznanju za najboljeg sportistu u 2010. u Srbiji, koja me obavezuje da i u narednoj godini izvučem maksimum iz svojih mogućnosti, kako bih opravdao zvanje najboljeg sportiste u zemlji. Ova godina je krunisana titulom svjetskog prvaka u Dejvis kupu, koja me je koštala ćelave glava, ali sve zbog Srbije i srpske slave", rekao je Đoković u video poruci koju je snimio u Monte Karlu.

Najbolji srpski teniser se tamo priprema za predstojeću sezonu, koju će startovati 2. januara 2011. na Hopman kupu u Pertu.

U Novakovo ime, priznanje je primio njegov brat Marko Đoković.

U Domu Narodne skupštine Olimpijski komitet Srbije je večeras za najbolju mušku ekipu proglasio reprezentaciju Srbije u odbojci koja je osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu, dok su srpske odbojkašice, osvajačice Evropske lige, proglašene najboljim ženskim timom.

Dejvis kup reprezentacija Srbije proglašena je za najbolju ekipu u individualnom sportu.

Za trenera godine proglašen je Slovak Marjan Vajda koji trenira tenisera Novaka Đokovića.

Za najboljeg mladog sportistu proglašen je plivač Velimir Stjepanović, koji je osvojio srebrnu i bronzanu medalju na Olimpijskim igrama za mlade u Singapuru. Najbolja mlada ekipa je reprezentacija Srbije u basket "3 na 3" koja je na tim igrama osvojila zlatnu medalju.

(agencije/MONDO - na slici: Zorana Arunović prima nagradu)