RUKOMET: Borac m:tel u finalu

Rukometaši Borca m:tel igraće u finalu turnira u Holandiji. Banjalučani su u polufinalu savladali norveški Viking Stavanger rezultatom 31:23.

RUKOMET: Borac m:tel u finalu Izvor: MONDO

Poslije KRAS Volendama i ekipe Ol starsa pao je i norveški Viking Stavanger. Ekipa Dragana Markovića odigrala je još jednu dobru utakmicu i zasluženo se plasirala u finale turnira koji se igra u holandskim gradovima Gelenu, Sitardu i Paningenu.

Borac m:tel je na poluvremenu imao pet golova prednosti (16:11) a do kraja meča Banjalučani su još uvećali prednost i slavili sa ubjedljivih 31:23.

U finalu u srijedu od 20 časova Borac m:tel će igrati sa Benfikom koja je u drugom polufinalnom meču pobijedila Sankt Peterburg 33:28.

Biće to drugi njihov duel na turniru u Holandiju pošto je prvi, odigran u okviru Grupe B, završen bez pobjednika - 33:33.

To je bila prva utakmica Borca m:tel na turniru, na koji je stigao poslije 24 sata vožnje autobusom, a i pored iscrpljujućeg puta banjalučka ekipa pružila je dobru igru i vodila tokom čitavog meča.

Sredinom drugog poluvremena, Borac m:tel je čak vodio sa sedam golova razlike, ali je tu prednost prokockao u finišu, nadamo se da se to neće ponoviti i da će Borac m:tel imati više sreće i krunisati trijumfom dobru igru na turniru u Holandiji.