RUKOMET: Borac m:tel zaustavljen u finišu

Rukometaši Borca m:tel poraženi su od Benfike 23:21 u finalu turnira u Holandiji.

RUKOMET: Borac m:tel zaustavljen u finišu Izvor: MONDO

Ekipa Dragana Markovića odigrala je vrlo dobro na turniru u Holandiji, ali nije uspjela da to kruniše osvajanjem trofeja.

Benfika je slavila u finalu rezultatom 23:21, iako je Borac vodio u većem dijelu meča, kao što je to bio slučaj u njihovom duelu u grupnoj fazi turnira. Tada je Benfika u završnici izborila remi 33:33, a ovog puta stigla je i do trofeja.

Uprkos početnoj seriji Benfike od 3:0, ekipa Borca m:tel se vrlo brzo pribrala i izjednačila na 4:4, a onda i preuzela stvari u svoje ruke.

Nakon rezultatske klackalice do rezultata 6:6 Banjalučani su postigli tri gola i odlijepili se na 9:6, a do kraja prvih 30 minuta Portugalci su postigli samo jedan gol pa se na odmor otišlo pri rezultatu 9:7 u korist Borca m:tel.

Borac je dobro igrao i u nastavku, a kada su Banjalučani uspjeli da se nakon preokreta Benfike 11:12, ponovo vrate na tri razlike (18:15) činilo se da će uspjeti da savladaju neugodnog protivnika.

Uslijedio je međutim pad u finišu utakmice, baš kao u prvom meču. Borac je nekako održavao prednost, deset minuta prije kraja na semaforu je stajalo 18:17, a pet minuta prije kraja Borac je vodio 20:19, ali je u samoj završnici ekipi Dragan Markovića ponestalo snage I koncentracije.

Portugalci su poveli 21:20, Borac je izjednačio, ali to je bio kraj. Do kraja meča tresla se mreža još dva puta, ali oba puta loptu je vadio golman Borca, pa je finale pripalo ekipi Benfike - 23:21.