ČENAJ: Tipsarević prošao, Čilić ispao

Srpski teniser domogao se drugog kola pobjedom nad Eduardom Švankom 6:3, 6:4. Branilac trofeja izgubio od Keija Nišikorija.

ČENAJ: Tipsarević prošao, Čilić ispao Izvor: MONDO

Janko Tipsarević uspješno je startovao na turniru u Čenaju. U prvom kolu nadigrao je Argentinca, Eduarda Švanka (79. na ATP) poslije 80 minuta - 6:3, 6:4.

Srbinu je za osvajanje oba seta bio dovoljan po jedan brejk.

Tipsarević će se u drugom kolu sastati sa boljim iz meča Juki Bambri (Indija, 505) - Aleksandar Kudrjavčev (Rusija, 159).

Za razliku od srpskog tenisera, Hrvat Marin Čilić, koji je osvojio prethodna dva turnira, eliminisan je već na startu.

Njega je poslije velike borbe i dvoiposatnog tenisa pobijedio najbolji japanski teniser, Kei Nišikori, inače 98. na svijetu.

Japanac je dobio 2:1 u setovima (4:6, 7:6, 6:2).

Nišikori "ne leži" Čiliću, jer ga je pobijedio i u njihovom posljednjem susretu, prošle godine na Australijan Openu.

Čilić je igrao vrlo sigurno u prvom setu, izgubio je samo tri poena na svojim servisima, a u drugom nije iskoristio nekoliko brejk prilika. Taj set odlučen je u taj-brejku, koji je Japanac dobio čak 7-0!

Od toga se Čilić nije oporavio, pa je Nišikori dobio i odlučujući set i slavio trijumf.