Ostao je "bez gasa" Filip...

Hrabri Krajinović ostao bez spektakularnog preokreta: Preznojio Rusa u 5 setova, najduži niz pobjeda živi! (VIDEO) Izvor: Tanjug/AP/Andy Brownbill

Šteta, šteta, šteta! Filip Krajinović nije imao snage za jedno od najvećih iznenađenja na Australijan openu!

Srpski teniser je poražen protiv Danila Medvedeva u meču u kojem je zaprijetio da prekine trenutno najduži niz pobjeda na ATP turu - 2:3!

Krajinović je izgubio od ruskog tenisera i velikog favorita Medvedeva, ali ne prije nego što je meč odvukao u peti set. Na kraju je Medvedev slavio 6:3, 6:3, 4:6, 3:6. 6:0. Četvrti teniser svijeta je tako nastavio impresivnu seriju i sada ima 17 pobjeda u nizu.

Bio je ovo prvi put u karijeri za Medvedeva da je upisao pobjedu nakon pet setova, nakon što je prethodnih šest puta gubio u takvim situacijama.

Ipak, hrabri Krajinović nije imao snage za nevjerovatan preokret, pošto je uspio da se vrati u meč poslije prva dva izgubljena seta. Ostao je "bez gasa" i u petom setu nije uspio da osvoji niti jedan gem.

Krajinović je odlično zaigrao u trećem setu, napravio ključan brejk pri rezultatu 5:4, a onda u prvom gemu ćetvrtog seta spasao brejk lopte. Uspio je da se "odlijepi" na 4:1 i čuva prednost sve do osvajanja seta.

Međutim, Medvedev je pokazao igru četvrtog tenisera svijeta, Krajinović je energetski "pao" i drugačije meč nije mogao da se završi - Rus je slavio plasman u četvrto kolo!

Krajinović - Medvedev 2:3
Izvor: YouTube/AO Tennis II