• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

F1: Kartikejan ponovo "jaše"

Ekipa Ispanija potvrdila je da će Indijac Narain Kartikejan biti jedan od dvojice vozača u predstojećoj sezoni.

Kartikejan je u Formuli 1 vozio za tim Džordan 2005. godine.

"Uvijek sam pričao da nisam odustao od svoje želje da se vratim vrhuncu moto-sporta. Siguran sam da i dalje imam ritam, kondiciju i volju da uspijem u Formuli 1", rekao je Kartikejan.

Poslije vremena provedenog u Džordanu, radio je kao probni vozač za Vilijams, takmičio se u A1GP, Svjetskom kupu motosporta, seriji Le Man, uključujući i trku od 24 sata, a prošle godine je bio u seriji NASKAR i Superligi Formule.

Tokom Le Mana vozio je za tim Audi sadašnjeg šefa Ispanije, Kolina Kolsa, koji je takođe bio u Džordanu u isto vrijeme kada je Karikejan bio tamo.

U oktobru bi u Indiji, u Delhiju, trebalo da se održi prva trka Formule 1.

Kartikejan je drugi Indijac koga je Ispanija dovodila, poslije Karuna Čandoka, koji je 2010. godine vozio prvih deset trka, pa ga je zamijenio Japanac Sakon Jamamoto.

Poslije ovog angažovanja, ostala su još samo tri nepotvrđena vozačka mjesta u Formuli 1 sljedeće sezone - drugi vozač u Ispaniji i dvojica za Fors Indiju.

(Beta, foto AP)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC