Bojana Jovanovski plasirala se u četvrtfinale turnira u Sidneju pošto je pobijedila 19. teniserku svijeta Aravan Rezai.
Srpkinja je savladala Francuskinju rezultatom 7:6, 7:6.
Meč je poslije prvog seta bio prekinut zbog kiše.
Bojana je pobjedom "osvetila" partnerku iz Fed kup tima Srbije Jelenu Janković, koja je na startu turnira izgubila od Rezai rezultatom 1:2.
Zanimljivo je da je jedini prethodni okršaj sa Rezai takođe pripao Jovanovskoj - prošle godine u Sinsinatiju bilo je 4:6, 6:3, 6:4.
Jovanovski, 77. teniserka svijeta, koja je do glavnog žrijeba došla iz kvalifikacija, u četvrtfinalu će igrati protiv Italijanke Flavije Penete, 24. na WTA listi.
Peneta je u drugom kolu pobijedila drugog nosioca, Veru Zvonarevu - 7:5, 7:5.
Pored drugog, sa turnira je ispao i prvi nosilac - Karolina Voznijacki. Iznenađenje je napravila Dominika Cibulkova, koja je savladala trenutno najbolju igračicu svijeta - 6:3, 6:3.
Turnir u Sidneju igra se za nagradni fond od 618.000 dolara.
(MONDO, foto: Guliver/Getty Images - arhiva)