RUKOMET (SP): Danci kao munje za Srbe

Srbija izgubila od Danske 27:35 u 3. kolu Grupe C. "Orlovi" odolijevali u prvom poluvremenu, ali u nastavku "samljeveni".

RUKOMET (SP): Danci kao munje za Srbe Izvor: MONDO

Reprezentacija Srbije doživjela je prvi poraz na 22. Svjetskom rukometnom prvenstvu u Švedskoj.

U 3. kolu Grupe C Danska je pokazala da je ipak mnogo bolja - 35:27 (16:14).

Izabranici Veselina Vukovića odlično su se nosili sa favoritom, koji je sa tribina dvorane u Malmeu imao ogromnu podršku, u većem dijelu prvog poluvremena.

Međutim, drugo poluvrijeme Danci su počeli furiozno i već tada napravili nedostižnu razliku. S druge strane, srpskim rukometašima se raspala igra, naročito u napadu. Ni u finišu, kada je već bilo jasno da su pobijedili, Skandinavci se, nošeni hukom sa tribina, nisu zaustavljali. I dalje su tukli grogiranog protivnika.

Deceniju unazad se ništa nije promijenilo.

Danci mijenjaju igrače, mijenjaju i generacije, ali su i dalje brzi kao munje, i kada izvode loptu sa centra, a naročito kada kreću u kontranapde. Nezaustavljivi su.

Takođe, raspolažu raznovrsnijim oružjem, biju sa krila, a kada neće, onda idu kroz sredinu. Sve mogu. Naročito Mikel Hansen, strijelac deset golova!

Poslednji put je srpska reprezentacija savladala Dansku u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Sidneju 2000.

Šanse Srbije da se plasira u drugu fazu Svjetskom prvenstva su i dalje velike, naročito pošto je Alžir savladao Rumune (15:14). Međutim, u dvoboju sa rivalom koji će sigurno nastaviti takmičenje nije osvojen ni bod. "Orlovima" preostaje da pokušaju da iznenade Hrvate u srijedu, a u posljednjem kolu u četvrtak će se sastati sa Rumunima.

Pred oko 12.000 gledalaca u dvorani i Malmeu (20-ak kilometara udaljenom od Kopenhagena) Danska je protiv Srbije krenula sa 2:0.

Međutim, Vukovićevi igrači su serijom od 3:0 preuzeli vođstvo i čuvali ga do sredine prvog poluvremena, do 9:8. Imali su idealnu šansu da povedu i sa dva gola razlike, ali nisu je iskoristili, pa su ih Danci ubrzo kaznili i vratili prednost na svoju stranu (9:10).

Golman Darko Stanić je ponovo bio sjajan u tom periodu. Ali, to nije bilo dovoljno da se Danci spriječe u namjeri da sa dva gola prednosti odu na odmor (16:14).

S obzirom da je u finišu prvog poluvremena isključen Uroš Vilovski, kaznu je nastavio da odrađuje u drugom i tada je danska mašinerija počela da melje. Na startu nastavka je prvi put stekla "plus tri", u 34. minutu je bilo 20:16.

Srbi su napravili dva trzaja, na 18:20 i na 23:25. I to je bilo to od njih.

Od tada je prednost Danaca konstantno rasla do konačnih osam golova na kraju, što je ujedno i najveća razlika.