RUKOMET: Celje bolje od Borca m:tel

Rukometaši Borca m:tel rezultatom 38:25 poraženi su od Celja u prvoj od dve prijateljske utakmice u Sloveniji.

RUKOMET: Celje bolje od Borca m:tel Izvor: MONDO

Ekipa Celja, učesnik Lige šampiona, pokazala je da je bolji protivnik i zasluženo upisala ubjedljiv trijumf.
Već u poluvremenu vidjelo se da Celje neće dozvoliti iznenađenje pa je prednost domaćina pri odlasku na odmor iznosila deset golova razlike 21:11.

Ekipa Dragana Markovića nije uspjela da promijeni odnos snaga na terenu, iako je njegov kolega na drugoj strain Miro Požun na ovom meču pružio priliku nekolicini igrača iz B ekipe poput Mlakara, Gerčara, Poteka i Ranevskog.

Celje je igralo grublje pa je zaradilo 12 minuta isključenja naspram četiri minute za Borac, a Slovenci su bili bolji u izvođenju sedmeraca 4/5, dok su igrači Borca imali polovičan učinak 2/4.

Borac će danas od 16.30 imati još jednu priliku da protiv istog protivnika popravi utisak.

RK Celje Pivovarna Laško : RK Borac m:tel 38:25 (21:11)

RK Celje: Lesjak, Gerčar; Kozlina 3, Gajič 6/1, Zorman 1/1, Prieto 2, Marguč 6/1, Pajovič 3, Ranevski 4, Mlakar 2, Poklar 8, Razgor 1/1, Poteko 1, Metličič 1; trener Miro Požun

RK Borac m:tel: Blažević (11 dobrana 1 sedmerac), Malić, Pucarević 2, Sabljić 4, Panić 1, Prskalo 2, Halilbegović 5, Dejanović (1 odbrana), Mikić 4(2), Trkulja 2, Vranješ 1, Šubara 2, Karačić 1, Radulović, Melić 1; trener Dragan Marković

SEDMERCI: Celje 5 (4), Borac m:tel 4 (2)

ISKLJUČENJA: Celje 12 minuta, Borac m:tel 4 minuta.