VATERPOLO (EL): Partizan prošao, Voša čeka

Crno-bijeli kao gosti pobijedili Barselonu 13:9 i kolo prije kraja takmičenja po grupama obezbijedili plasman u narednu fazu. Poraz Vojvodine - 2:16.

VATERPOLO (EL): Partizan prošao, Voša čeka Izvor: MONDO

Partizanu je u utakmici 5. kola Grupe C Evrolige bio dovoljan i bod u Barseloni kako bi "ovjerio" plasman u četvrfinale, koje će se ove sezone igrati po grupama, a osvojio je sva tri:

Barselona - Partizan 9:13 (3:2, 2:4, 3:4, 1:3)

Zato će tim Igora Milanovića u posljednjem kolu, 2. februara, protiv "maksimalne" Mladosti u Beogradu igrati za prestiž.

Nisu dobro crno-bijeli otvorili meč u Barseloni. Poslije uvodnog vođstva primili su tri uzastopna gola. Ipak, do odlaska na prvu pauzu smanjili su na 2:3.

U nastavku su zaigrali bolje i očigledna razlika u kvalitetu je pretočena u pobjedu.

Tokom druge četvrtine su preuzeli vođstvo (5:4), u trećoj su ga u udvostručili, a u posljednjoj dionici su dotukli Barsu.

Nije Partizan dozvolio senzaciju kao u prvom ovosezonskom meču sa istim rivalom kada je vodio 6:3, a na kraju osvojio samo bod.

Mladost je nastavila da "melje". Zagrepčani su ostvarili i petu pobjedu, očekivano su kao domaćini savladali Olimpijakos - 15:10 (3:1, 4:4, 5:2, 3:3).

Vanja Udovičić nije igrao za Mladost zbog bolesti.

Najefikasniji su bili Muslim (Mladost) i Blanis (Olimpijakos) sa po četiri gola.

Grupa C

Mladost - Olimpijakos 15:10
Barselona - Partizan 9:13

TABELA: Mladost 15, Partizan 7, Barselona 4, Olimpijakos 0.

U posljednjem kolu, 2. februara, sastaće se Partizan - Mladost i Olimpijakos - Barselona.

Vojvodina je očekivano ubjedljivo poražena na gostovanju Pro Reku u Grupi B. Italijanni su bili nemilosrdni - 16:2 (4:0, 4:0, 3:1, 5:1).

Novosađani imaju šansu da se plasiraju u četvrtfinale, ako u posljednjem kolu savladaju Budvu.