INDIJAN VELS: Novak rutinski do polufinala

Najbolji teniser svijeta i dalje je neriješiva enigma za Nikolasa Almagra - 6:3, 6:4. Na redu Žil Simon ili Džon Izner.

INDIJAN VELS: Novak rutinski do polufinala Izvor: MONDO

Iako ne igra spektakularno, Novak Đoković ruši prepreku za preprekom na turniru serije Masters 1000 u Indijan Velsu.

Poslije neočekivana tri seta protiv Pabla Anduhara, Đoković je znatno lakše izašao na kraj sa protivnikom koji je "na papiru" trebalo da predstavlja krupniji zalogaj!

Novak je iskoristio tri od sedam brejk lopti i savladao Nikolasa Almagra (12. na svijetu) rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Njemu je to treća pobjeda iz isto toliko mečeva sa Almagrom u profi karijeri - Španac ga je savladao samo na jednom "čelindžeru", dok Novak još nije bio ni punoljetan.

Igrao je Đoković strpljivo, nije se nervirao ni kada pri rezultatu 3:3 u drugom setu nije iskoristio četiri brejk lopte. Već u sljedećem servis gemu Almagra dočekao je novu priliku i protivnik je na 30:40 napravio grešku koja ga je definitivno odvela u poraz.

Prvi set riješen je serijom od tri gema koja su pripala reterneru. Novak je "brejknuo" Almagra za 3:1, a onda i za vođstvo od 4:2, pošto je Almagro uspeo da uzvrati. Bio mu je to jedini brejk, iz jedine prilike da Đokoviću oduzme servis...

Razliku na meču napravile su neiznuđene greške, kojih je Španac imao 13 više, dok su u "vinerima" bili gotovo izjednačeni. Novak je na ubačen drugi servis osvojio 73 odsto poena, rival samo 45 odsto.

Teško je pretpostaviti da Francuz Žil Simon ili Amerikanac Džon Izner mogu da ga zaustave na putu odbrane trofeja.

Neizvjesniju borbu obećava druga polovina "kostura", u kojoj su parovi četvrtfinala Nadal - Nalbandijan i Federer - Del Potro.