VATERPOLO: Pro Reko vlada Jadranom

Pro Reko nadmoćno osvojio Jadransku ligu. U finalu deklasirao riječko Primorje 15:4.

VATERPOLO: Pro Reko vlada Jadranom Izvor: MONDO

Prvi međunarodni trofej za Pro Reko u ovoj sezoni.

Reprezentacija svijeta, kako se još naziva klub iz Italije, jer je sačinjen od najboljih igrača ove igre u ovom trenutku, Pro Reko, u svojoj debitantskoj sezoni u Jadranskoj ligi osvojio je to regionalno takmičenje, u kojem nastupaju još hrvatski i crnogorski klubovi.

Tamaš Kašaš, Norbert Madaraš, Stefano Tempesti, Mauricio Felugo, Boris Zloković, Andrija Prlainović, Filip Filipović, Duško Pijetlović, Sandro Sukno...igrači ekstra, svjetske klase ulivaju zaista svako strahopoštovanje.

Superiorno, nadmoćno, dominantno, Pro Reko je protutnjao ovom ligom i završnim turnirom odigranom u Rijeci.

U dva dana, u polufinalu i u finalu, Pro Reko je postigao 27 golova, a primio samo devet! Najprije je u subotu u polufinalu ubjedljivo savladao zagrebačku Mladost 12:5, a u današnjem finalu je deklasirao riječko Primorje 15:4 (4:0, 4:2, 2:2, 5:0).

Srpski reprezentativci Filip Filipović, Andrija Prlainović i Duško Pijetlović dali su po jedan gol za Pro Reko.

Nema nikakve dileme da je klub iz Đenovskog zaliva veliki favorit za osvajanje titule prvaka Evrope ove godine.

(MONDO - foto: Pro Reko)