ODBOJKA: Partizan na korak do finala

Crno-bijeli drugi put savladali "vječitog rivala" u polufinalnoj seriji plej-ofa. Opet 3:2. Još jedna pobjeda dijeli Partizan od finala.

ODBOJKA: Partizan na korak do finala Izvor: MONDO

Partizan, branilac titule prvaka Srbije, ima veliku prednost u polufinalnoj seriji plej-ofa državnog prvenstva.

Poslije trijumfa u prvom meču protiv Crvene zvezde (3:2), crno-bijeli su i danas popodne ponovo bili bolji od "vječitog rivala", identičnim rezultatom - 3:2 (17:25, 25:23, 17:25, 15:9).

Bio je to još jedan neizvjestan duel beogradskih timova i vrlo dobar kvalitet odbojke.

Zvezda je bolje ušla u meč i vrlo brzo i lako je riješila prvi set u svoju korist 25:17. U drugom je viđena velika borba. Igralo se na razliku, a crno-bijeli su bili umješniji i strpljiviji. Potpuni preokret dogodio se u trećem setu.

Partizan je vodio 15:10, potom 18:15, ali je Zvezda uspjela da stigne prednost rivala. Crno-bijeli su potom, zahvaljujući odličnom bloku ponovo imali +2 (20:18), ali je Zvezda opet odgovorila. Međutim, u završnici seta ponovo mirniji živci crno-bijelih i vođsvo od 2:1 u setovima.

Crveno-bijeli su uzvratili u četvrtom setu. Ponovo su nametnuli svoj ritam igre i vodili su od početka do kraja tog dijela igre, koji je ponovo završen ubjedljivo u njihovu korist.

Partizan je, međutim, čekao šansu i dočekao je. U petom setu, odlična igra Partizana i ogromno vođstvo od 11:4. Zvezda nikako nije mogla da se snađe i da pronađe rješenje za igru crno-bijelih, koji su rešetali iz svih oružja. Partizan, koji je imao podršku publike, uspio je da iskoristi drugu meč lotpu i zasluženo slavi.

Treći meč biće odigran u nedjelju, 25. marta (18h), a domaćin je nominalno Partizan.

(MONDO - foto: MN Press)