F1: Alonso sijao u sumornoj Maleziji

Vozač Ferarija trijumfovao na stazi Sepang, u trci koja je vožena po kiši i prekinuta na 50 minuta zbog loših vremenskih uslova.

F1: Alonso sijao u sumornoj Maleziji Izvor: MONDO

Fernando Alonso stigao je u Maleziji, drugoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1, do ukupno 28. pobjede u karijeri, a i treće na stazi Sepang.

Španac se najbolje snašao poslije prekida koji je uslijedio u devetom krugu, kada je istaknuta crvena zastava zbog jake kiše i veoma loših uslova za vožnju. Tada je na vodećoj poziciji bio Luis Hamilton.

Vozači su proveli u boksovima nepunih sat vremena, kada su dobili zeleno svjetlo da nastave trku.

Drugo mjesto zauzeo je Meksikanac Serhio Perez iz Zaubera, dok je treći kroz cilj prošao Meklarenov as, Hamilton, koji je imao pol-poziciju.

Bodove u Kuala Lumpuru osvojili su i Australijanac Mark Veber iz Red Bula, povratnik u F1 Kimi Raikonen iz Lotusa, a zatim i Bruno Sena (Vilijams), Pol Di Resta (Fors Indija), Žan Erik Vernj (Toro Roso), Niko Hulkenberg (Fors Indija), kao i vedeta Mercedesa Mihael Šumaher.

Dvostruki šampion svijeta Sebastijan Fetel (Red Bul) završio je na 11. mjestu, dok je pobjednik prošlonedeljne Velike nagrade Australije u Melburnu, Britanac Dženson Baton iz Meklarena zauzeo tek 14. mjesto.

Alonso je pobedom u Maleziji preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu vozača sa 35 bodova, pet više od Hamiltona i deset više od Batona.

Naredna trka u šampionatu Formule 1 vozi se 15. aprila u Šangaju, za Veliku nagradu Kine.