MAJAMI: Gaske tvrd orah, ne i nesalomiv

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale turnira u Majamiju, pobjedom nad Rišarom Gaskeom 7:5, 6:3.

MAJAMI: Gaske tvrd orah, ne i nesalomiv  Izvor: MONDO

Rišar Gaske je dao sve od sebe, ali nije uspio da savlada prvog tenisera svijeta, Novaka Đokovića.

Mučio se Srbin sa 17. teniserom svijeta u prvom setu, ali ga je ipak dobio. Kada je došao do svoje igre ili bar približno svojoj igri Francuz više nije imao šanse.

Đoković - Gaske 7:5, 6:3. Srbin je u četvrtinalu, gdje je i njegov zemljak Janko Tipsarević, kao i Rafael Nadal.

Bila je ovo šesta pobjeda Đokovića nad Gaskeom, koji je pružio veliki otpor u prvom setu, koji je Francuz mogao i da dobije.

Loše je počeo Novak ovaj meč. Dozvolio je Francuzu da vrlo brzo napravi brejk i povede 3:1. Međutim, Đoković se sabrao i potom je vezao četiri gema za preokret 4:3. Francuz se, međutim, nije tako lako dao.

Izjednačio je Gaske na 4:4, a potom imao čak tri brejk prilike. Đoković je bio taj koji se spašavao i odbranio.

Slično se desilo i pri rezultatu 5:5. Ponovo je Francuz imao brejk šanse, ovog puta dve, ali ponovo nije uspio da uzme servis Đokoviću. Ono što nije uspio Francuz jeste Đoković. Imao je Gaske šansu da izbori taj-brejk, ali nije pogodio. To je stvorilo Đokoviću šansu za brejk. Prvi teniser svijeta surovo kažnjava greške protivnika i poveo je 1:0 u setovima.

To su bili i prelomni trenuci meča. Kada je uspio da dobije prvi set u prilično nervoznoj igri, prepunoj grešaka, Đoković je dobio vjetar u leđa. Za razliku od Francuza, koji se psihički, ali i fizički slomio, pa je Đoković lako slomio otpor u drugom setu.

Đoković će se za polufinale boriti sa pobjednikom meča David Ferer - Huan Martin del Potro.