• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Beljanski: Španija moćna, ali idemo na pobjedu

Pivotmen Srbije smatra da bi trijumf na početku kvalifikacionog turnira za odlazak na Olimpijske igre ulio ogromno samopouzdanje "orlovima".

Rukometaši Srbije polako se okupljaju u Španiji i pripremaju za okršaje sa selekcijom domaćina, Poljskom i Alžirom - na olimpijskom kvalifikacionom turniru.

Kartu za London "kupiće" dvije ekipe.

Selektor Veselin Vuković testiraće formu i fizičku pripremljenost igrača u ponedjeljak, u prijateljskom okršaju sa Čileom. Sve je podređeno dobrom nastupu 6. aprila i okršaju sa "crvenom furijom".

Pivotmen Bojan Beljanski dobro poznaje prvog rivala.

"Dosta poznajem ovaj tim. Moćna su reprezentacija, dobra ekipa. Igraju dosta drugačije od balkanskog i skandinavskog stila rukometa. Sve se vrti oko sjajnog pivotmena Atletiko Madrida Julena Agilagaldea, a sistem je da sa njim i jednim bekom nadigraju celu odbranu. Ukoliko zaustavimo njega, blizu smo dobrog rezultata", rekao je Beljanski u bazi reprezentacije u Alikanteu.

Španija je na minulom Evropskom prvenstvu "dogurala" do polufinala. U borbi za finale pobijedili su ih šampioni Starog kontinenta - Danci.



Selektor Valero Rivera uvrstio je u širi spisak reprezentacije i nekadašnjeg golmana Jugoslavije - Arpada Šterbika, ali u taboru "orlova" još ne znaju da li će i on biti na terenu.

Drugi rival vicešampiona Evrope biće Poljaci. Selekcija Bogdana Vente dokazala je u Beogradu da je nezgodan protivnik, koji ne odustaje od borbe ni kad ubjedljivo gubi.

"Poljaci su naši drugi protivnici u Alikanteu i stari 'poznanici'. Siguran sam da će ući u meč da nas pobjede. Zadužili smo ih, jer smo ih pobijedili u Beogradu. Biće to teška utakmica, ali prvo razmisljamo o Španiji. Idemo korak po korak", rekao je Beljanski.

Pivotmen Srbije, koji je u završnici turnira u "Areni" igrao sa čalmom na glavi zbog povrede, zadovoljan je uslovima za rad u Alikandetu.

"Imamo mir i možemo da se koncentrišemo na rukomet i krajnji cilj - plasman na Olimpijske igre", rekao je Beljanski.

Prvi meč na kvalifikacionom turniru za OI u Londonu Srbija će igrati u petak u 20.15.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC