KOPENHAGEN: Jelena krenula i odmah stala

Srpska teniserka neće se boriti za titulu u Kopenhagenu, jer je u polufinalu poražena od Anđelike Kerber.

KOPENHAGEN: Jelena krenula i odmah stala  Izvor: MONDO

Jelena Janković nije uspjela da se dokopa finala na turniru u Kopenhagenu, pošto je pretrpila poraz od Nemice Anđelike Kerber rezultatom 6:2, 6:1, poslije 78 minuta igre.

Srpska teniserka, koja zauzima 20. mjesto na WTA listi, samo je dobro započela meč, a onda je sve konce igre preuzela 15. igračica svijeta.

Džej Džej je povela sa 1:0, i imala priliku da uveća vođstvo, ali je prokockala brejk loptu, a ispostaviće se i set i meč. Kerber je nakon toga u potpunosti preuzela incijativu, dobila čak pet gemova zaredom i ubjedljivo prvi set riješila u svoju korist - 6:2.

U istom ritmu Njemica je odigrala i u nastavku. Rano vođstvo od 2:0, ponovo joj je dalo "krila", sjajno je servirala i bez mnogo muke izborila je plasman u finale. Protivnici iz Srbije prepustila je samo jedan gem u drugom setu.

Kerber, koja je postavljena za drugog nosioca na turniru, za titulu će se boriti sa boljom iz duela Karolina Voznijacki (Danska) - Petra Martić (Hrvatska).

Turnir u Kopenhagenu igra se za ukupni nagradni fond od 220.000 dolara, a pobjednici će uz 280 WTA bodova pripasti i ček od 37.000 dolara.