VATERPOLO: Vojvodina pliva ka finalu

Vojvodina pobijedila Crvenu zvezdu Vet 8:3 u prvoj utakmici polufinala ligaškog plej-ofa.

VATERPOLO: Vojvodina pliva ka finalu Izvor: MONDO

Sve je izvjesnije da će se ispuniti predviđanja da ćemo u finalu srpskog vaterpolo prvenstva ponovo gledati duele Partizana i Vojvodine.

Partizan ne bi trebalo da ima bilo kakvih problema protiv filijale Banjice, a Vojvodina je dana načinila prvi korak ka finalu.

U prvoj utakmici polufinala prvenstva Srbije, Vojvodina je u Novom Sadu ubjedljivo pobijedila Crvenu zvezdu Vet 8:3 (4:0, 0:0, 2:2, 2:1).

Za beogradske crveno-bijele mreža Vojvodine danas kao da je bila začarana. Za njih je danas gol i kako ga postići bila misaona imenica tokom većeg dijela utakmice.

Nemanja Ubović je postigao prvi gol na meču, potom je Zvezda promašila peterac i to kao da je bio prelomni detalj utakmice. Zvuči možda besmisleno, jer je riječ o prvim minutima utakmice, ali dalji tok meča je to pokazao.

Još tri gola Vojvodina je postigla u prvoj četvrtini (Srđan Vuksanović, Miroslav Ranđić i Ivan Basara), da bismo u drugoj gledali festival promašaja, pogotovo pred golom Crvene zvezde, ali i na drugoj strani, pred golom Miloša Marinkovića nije bilo drugačije.

Početkom treće četvrtine, reprezentativac Srbije Boris Vapenski uvećao je vođstvo Vojvodine na 5:0. Tek sredinom treće četvrtine, dakle poslije dobrih 20-ak minuta igre, Crvena zvezda je uspjela da postigne prvi gol na utakmici i to sa igračem više - strijelac je bio Petar Ivošević.

U narednom napadu, velika šansa za Ubovića, ali Gojko Pijetlović izvanredno interveniše, ali u nastavku akcije novi gol za Vojvodinu za 6:1 (Ivan Basara).

Meč je odavno bio odlučen, mada je Zvezda uspjela da smanji na 3:6, mogla je i da se dodatno približi, ali su svojim novim golovima Vapenski i Basara otklonili bilo kakvu dilemu.

VOJVODINA: Ivan Basara 3, Boris Vapenski 2, Nemanja Ubović, Srđan Vuksanović i Miroslav Ranđić po jedan.

CRVENA ZVEZDA VET: Petar Ivošević, Marko Avramović i Stojčić po jedan.

IGRAČ VIŠE: Vojvodina 6/11, Zvezda 1/3.