RIM: Ana izgubila dobijeno

Ana Ivanović vodila 4:0 u trećem setu protiv Agnješke Radvanske, koja je onda "vezala" šest gemova.

RIM: Ana izgubila dobijeno Izvor: MONDO

Ana Ivanović je izgubila dobijen meč u trećem kolu WTA turnira u Rimu protiv Agnješke Radvanske - 3:6, 6:3, 4:6.

Ona je napravila preokret poslije gubitka prvog seta, izjednačila na 1:1 i sjajno počela treći u kome je povela 4:0. Ipak, Poljakinja se vratila u meč i dobila odlučujući set 6:4!

Borba je trajala 102 minuta.

Ana je loše počela i dozvolila Poljakinji da lako povede 1:0, za 23 minuta. Radvanska (12. na ATP listi, 10. nosilac na turniru) napravila je prvi brejk za 3:1 i zatim osvojila tri naredna gema.

Međutim, kao da je bilo potrebno vrijeme Ani da se oporavi od sinoćnjeg duela sa Frančeskom Skjavone. Prvi put na meču je protivnici oduzela servis za 3:1 u drugom setu i taj brejk joj je bio dovoljan da izjednači na 1:1 u setovima.

U trećem je povela 4:0. Činilo se da je pobjednik odlučen i da će se Ana pridružiti Jeleni u četvrtfinalu. Međutim, Ivanovićevu je opuštanje skupo koštalo, Radvanska je "vezala" čak šest gemova i pobijedila.

Tako je Ana Ivanović prvi put poražena od Agnješke Radvanske poslije tri pobjede i jedne predaje, na turniru u Dohi 2008.

Poljakinja će se u četvrtfinalu sastati sa boljom iz duela Venus Vilijams - Ana Čekvatadze.