F1: Baton ne posustaje

Britanac Dženson Baton pobijedio je u nedjelju na trci za Veliku nagradu Španije, koja je vožena na stazi Katalunja u Barseloni.

F1: Baton ne posustaje Izvor: MONDO

To je bila njegova četvrta pobjeda u petoj ovogodišnjoj trci u šampionatu svijeta Formule 1.

Trka je završena potpunim uspjehom ekipe Bron GP, pošto je drugi kroz cilj, sa zaostatkom od 13 sekundi, prošao Batonov klupski kolega, Brazilac Rubens Barikelo.

Australijanc Mark Veber u Red Bulu osvojio je treće mjesto i za njega je to bio drugi podijum u ovoj sezoni. Četvrti je bio njegov klupski drug Nijemac Sebastijan Fetel, a peti bivši prvak svijeta Španac Fernando Alonso u Renou.

Alonso je u poslednjem krugu pretekao aktuelnog vicešampiona svijeta Felipea Masu, koji je u finišu morao znatno da uspori, jer mu nije dosuto dovoljno goriva, pa je prijetila opasnost da mu se motor ugasi.

Bodove su još osvojili Nijemac Nik Hajdfeld u BMW Zauberu, koji je bio sedmi, i njegov zemljak u Vilijamsu Niko Rozberg.

Poslije ove pobjede, Baton je uvećao prednost u generalnom plasmanu i sada ima 14 bodova više od Barikela.

Prvak svijeta iz 2007. godine Kimi Raikonen odustao je na trećini trke, dok je prošlogodišnji šampion Luis Hamilton ponovo bio veoma neubjedljiv i trku ja završio na devetom mjestu, sa krugom zaostatka u odnosu na pobjednika.