RUKOMET: Kolubara ispisala istoriju

Lazarevčani su osvojili prvi trofej u klupskoj istoriji pobjedom nad Partizanom u finalu Kupa - 22:18 (12:6).

RUKOMET: Kolubara ispisala istoriju Izvor: MONDO

Kolubara je od starta utakmice vodila, imala i šest golova prednosti, ali je u drugom poluvremenu parni valjak dodao gas i uspio da stigne do 18:18 u 53. minutu.

Ipak, tim Vladimira Dragićevića je skupio snage da u finišu zada odlučujući udarac velikom rivalu.

Partizan, bez povrijeđenih lijevih bekova Abutovića i Beočanina, loše je počeo meč u niškom "Čairu". Čak četiri minuta su mreže mirovale, a onda su Lazarevčani poveli 2:0. Crno-bijeli su prvi gol postigli na isteku sedmog minuta, a drugi tek poslije 12 i po minuta! Tada je bilo 6:2 za Kolubaru.

Najveću prednost Lazarevčani su imali na kraju prvog poluvremena - 12:6. U nastavku su vodili i 13:7...

Tada su crno-bijeli zaigrali bolje i uspeli da izjednače na 18:18, a onda su konce igre ponovo uzeli Lazarevčani. Postigli su četiri, a nisu primili nijedan gol i zasluženo trijumfovali.

Najefikasniji na meču bio je igrač pobjedničke ekipe, Radišić, sa šest pogodaka. Za najboljeg aktera meča izabran je 44-godišnji golman Kolubare, Šandor Hodik.

Trka istih rivala nastaviće se u prvenstvu. Četiri kola prije kraja Partizan ima bod prednosti...