MADRID: Hantuhova stigla do nezadovoljne JJ

Jelena Janković igraće u drugom kolu turnira Masters serije u Madridu protiv Danijele Hantuhove.

MADRID: Hantuhova stigla do nezadovoljne JJ Izvor: MONDO

Slovakinja je u prvom kolu savladala Argentinku Žizelu Dulko - 7:6, 6:1.

To će biti njihov četvrti duel, a Jelena vodi 2:1. Hantuhova je 39. na novoj WTA listi.

Džej Džej je imala dosta primjedbi na organizaciju turnira na kome je startovala od prvog kola, i to u nedjelju. Tada je lako pobijedila domaću igračicu, Nuriju Ljagosteru Vives - 6:2, 6:1.

"Nije fer. Turniri su naporni i sve vrhunske teniserke bi morale da budu slobodne u prvom kolu", digla je glas najbolja srpska teniserka pošto su na startu takmičenja u Madridu bez obaveza bile samo četiri igračice, polufinalistkinje iz Rima.

Jelena je jedina predstavnica Srbije u ženskoj konkurenciji, a u muškom singlu su, poslije eliminacije Janka Tipsarevića od Mardija Fiša, preostali Novak Đoković i Viktor Troicki.

Od ponedjeljka četvrti igrač svijeta će u drugom kolu igrati protiv Oskara Ernandeza, osvajača turnira u Estorilu igranog prošle nedjelje. Španac je 65. na ATP listi, a u nedjelju je u finalu iznenadio Džejmsa Blejka. Već dan kasnije je u Madridu lako savladao Argentinca Martina Vasalja Arguelja - 6:3, 6:3.

Novak se samo jednom sretao sa Ernandezom i pobijedio ga, ove godine u Monte Karlu - 6:1, 6:2.

Troicki bi trebalo da ima znatno teži posao, jer već na startu mora da odmjeri snage sa Nikolajem Davidenkom. U jedinom dosadašnjem duelu, Rus je pobijedio i to 3:2 u meču Dejvis kupa, 2008. u Moskvi.

U dublu će Novak Đoković i Dušan Vemić početi takmičenje protiv Džefa Kucea (Južnoafrička Republika) i Džordana Kera (Australija), dok su drugi nosioci Nenad Zimonjić i Danijel Nestor slobodni u prvom kolu.

Turnir u Madridu igra se za ukupni nagradni fond od 8,2 miliona evra - dame 4,5 miliona, muškarci 3,7 miliona evra.