STENFORD: "Jezičara" opet dobila Jelenu

Jelena Janković (četvrti nosilac) poražena je od Marion Bartoli (8) 6:3, 6:7, 3:6 u četvrtfinalu WTA turnira u Stenfordu (SAD).

STENFORD: "Jezičara" opet dobila Jelenu Izvor: MONDO

Tako nije uspjela da ućutka francusku "jezičaru", koja je poslije pobjede nad Amerikankom Melani Udin u drugom kolu, a prije duela srpske teniserke sa Njemicom Sabine Lisicki, na pitanje novinara koga bi više voljela na megdanu odgovorila:

"Jankovićevu stalno pobjeđujem. Šta mislite koga bih voljela?"

Jelena je na to kasnije odgovorila:

"Nije ona Serena Vilijams da tako priča. Ona je samo jedna od igračica sa WTA tura".

Međutim, Bartoli je bila u pravu. Pobijedila je najbolju srpsku teniserku četvrti put zaredom, pa sada vodi 5:3 u međusobnom skoru. Napravila je preokret, a u drugom setu je morala da spasi i dvije meč lopte.

Jelena je bila silno motivisana i to je pokazala dobrom igrom u prvom setu, koji je trajao 44 minuta. Iskoristila je obje prilike da protivnici oduzme servis. Prvu već na startu, a drugu pri vođstvu 5:3.

U međuvremenu, dva puta je dozvolila Bartoli da dođe u šansu da napravi brejk, ali je oba puta uspjela da se "izvuče".

U drugom setu (71 minut) teniserke su znatno gore servirale. Napravile su po dva brejka, pri čemu je Srpkinja uspjela da osvoji gem u kome je Bartoli servirala za set i izjednači na 5:5. Zatim je, kod 6:5, imala dvije meč lopte, ali ih nije iskoristila, pa se ušlo u taj-brejk, koji je 14. igračica sa WTA liste dobila 7:3.

Iako se u Stenfordu igra na izuzetno brzoj podlozi, brejkova je bilo i u trećem setu (43 minuta). Po jedan na obje strane do 2:2, a Bartoli je odlučujući napravila za 4:2.

Poslije dva sata i 38 minuta borbe Francuskinja je dobila meč rezultatom 3:6, 7:6, 6:4.

Tako je Džej Džej završila nastup u četvrtfinalu što joj je i dosad u Stenfordu bio najbolji rezultat. To joj je treći put iz šest pokušaja da je stigla do te faze takmičenja.

U polufinalu turnira čiji je nagradni fond 700.000 dolara (pobjednica dobija 107.000 dolara) Marion Bartoli će se sastati sa Australijankom Samantom Stosur (20. na WTA listi), koja je u četvrtfinalu napravila iznenađenje savladavši prvog nosioca, drugu teniserku svijeta, Serenu Vilijams – 6:2, 3:6, 6:2.

Stosur je u tom meču spasila čak devet od deset brejk lopti.

U drugom polufinalu igraće Venus Vilijams i Elena Dementijeva.