AUS OPEN: Viktor nije uspeo

Troicki posle deset pobeda u nizu poražen u trećem kolu Australijan Opena od Tomaša Berdiha.

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u osminu finala Australijan Opena.

Posle deset vezanih pobeda, u trećem kolu u Melburnu zaustavio ga je Tomaš Berdih.

Sedmi igrač sveta slavio je protiv 54. na ATP listi rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:3, 6:4, posle sat i 52 minuta igre.

Raspoloženi i nadasve motivisani i pun samopouzdanja Troicki kao što je i obećao protiv Berdiha je pokušao da igra najbolji tenis, ali je Čeh pokazao da je trenutno klasa iznad. Kontrolisao je igru i rezultat i sa po jednim brejkom u svakom setu sa uspehom rešio pitanje pobednika.

On će za mesto u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča domaćih tenisera Sema Grota i Bernarda Tomića.

Vik

Troicki je plasmanom u treće kolo Australijan Opena izjednačio najbolji rezultat ostvaren na tom turniru u karijeri. On je i 2011. igrao u Melburnu u trećoj rundi, a zatim je u drugom setu predao meč Novaku Đokoviću, koji je kasnije osvojio i titulu.

Viktoru će dve pobede u Melburnu doneti i napredak na ATP listi.