Viktor "nema predaje" Troicki!

Dva sata i 46 minuta do pobede nad Tomićem, dva sata i 15 minuta do pobede nad Lopezom. Dajte Nišikorija!

Žreb nije mazio Viktora Troickog u Rimu.

Viktor Troicki ne mazi protivnike u Rimu.

Naš as, koji se u velikom stilu vraća u vrh svetskog tenisa, u prvom kolu Mastersa u "Večnom gradu" pobedio je prvom kolu Bernarda Tomića rezultatom 7:6, 6:7, 7:6, a potom u novom maratonu izbacio je i (11) Felisijana Lopeza!

Bilo je 6:7, 6:4, 6:3 na "Foro Italiku"!

Naredni protivnik našeg tenisera biće (5) Kei Nišikori, koji je ne tako davno na betonu u Majamiju bio ubedljiv – 6:2, 6:2. Japanac vodi 2:1 u mečevima sa Srbinom, koji je dobio prvi duel u Tokiju 2010. godine.

Plasmanom u 3. kolo, Troicki je već zaradio 40.930 evra i 90 ATP bodova, a novi trijumf doneo bi mu 78.820 bodova i 180 evra. Dalje, nagrade se penju ovako: 155.000 i 360, 308.00 i 600, odnosno 628.100 i 1.000 za titulu.

Troicki je prvi set izgubio u taj-brejku, kog nije moralo da bude jer je poveo u važnom trenutku i napravio brejk za 5:4, ali kada je servirao za set doživeo je brzi ribrejk i morao dalje, a tamo se bolje snašao 33-godišnji Španac: 0:2, 1:5, 2:7.

I to je bilo to od Španca. Do kraja meča bolji tenis igrao je 29-godišnji Beograđanin, koji je u drugom setu brejk napravio u pravom trenutku, za 5:4, posle čega je bio staložen i sa "nulom" osvojio brejk za 6:4, tj. 1:1.

Dobar momentum s kraja drugog, Troicki je iskoristio na početku trećeg seta, koji je počeo brejkom za 3:0 i do kraja nije dozvolio Špancu ni priliku za brejk - 6:3, 2:1, osmina finala i jako, jako neugodan rival.