Doha ili Dubai, Velja niže uspehe

Najbolji plivač Srbije ispunio treću olimpijsku normu za Rio 2016. i osvojio nove dve medalje u okviru Svetskog kupa.

Velimir Stjepanović nastavio je sa sjajnim rezultatima na takmičenjima za Svetski kup.

Početkom nedelje u Dohi osvojio je srebrne medalje i ispunio olimpijske norme na 200 i 400 metara slobodnim stilom, da bi u petak u Dubaiju stekao pravo učešća na Olimpijskim igrama u još jednoj disciplini - 100 metara slobodno.

U finalu je zauzeo treće mesto i postavio novi lični rekord, u vremenu 48,86 sekundi.

Drugu medalju, ponovo srebrnu, osvojio je na 400 metara slobodno (3:47,75 minuta), a u subotu će plivati na dvostruko kraćoj deonici.

"Ostvario sam 'A' normu za Rio na 100 metara i moram da budem apsolutno zadovoljan trkom. Na 400 metara sam bio drugi, a plivao sam brže nego u Dohi. Kao što sam govorio i uoči takmičenja, svaka medalja je izuzetan uspeh, usled veoma jake konkurencije", rekao je Stjepanović.

Zanimljivo je da mu je medalju uručio srpski ministar omladine i sporta, Vanja Udovičić, koji se nalazi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Na konstataciju da na dva takmičenja za Svetski kup još nije osvojio nijedno zlato, odgovorio je da "nije nemoguće" da to uradi na 200 metara u Dubaiju.

"Verujem da će to biti najbolja trka za mene. Mislim da sam najspremniji da otplivam tu deonicu zaista brzo. Ne želim da stanem na dve osvojene medalje".

Na Svetskom kupu u Dubaiju takmiči se oko 440 plivača iz 56 zemalja sveta.