Hokejaši Srbije u trci za ZOI

"Orlovi" se plasirali u treći krug kvalifikacija za odlazak na Zimske olimpijske igre u Pjongčengu 2018. godine.

Reprezentacija Srbije u hokeju na ledu prebrodila je drugu fazu kvalifikacija za ZOI 2018, ostvarivši sve tri pobede na turniru u španskom gradu Valdemorou.

"Orlovi" su u meču poslednjeg kola savladali domaću selekciju rezultatom 5:3 (0:2, 2:0, 3:1), golovima Dimitrija Filipovića (dva), Pavela Popravke, Marka Brkušanina i kapitena Marka Milovanovića.

Utakmica je bila veoma uzbudljiva. Rezultat se kretao od 0:2 do 3:2, pa su Španci devet minuta pre kraja izjednačili.

Veliku radost Srbiji doneo je Milovanović dva i po minuta pre kraja (4:3), posle čega je Španija pokušala da bez golmana stigne do novog izjednačenja. To su naši hokejaši iskoristili i golom Brkušanina u praznu mrežu stigli do trijumfa.

Srbija će u trećem krugu kvalifikacija, od 11. do 14. februara u Kortini, igrati protiv Velike Britanije, Holandije i domaćina, Italije.