Vaterpolisti Partizana poraženi od "drim-tima"

Gostovanje u Italiji nije prošlo dobro, Partizan poražen 15:3 od Pro Reka.

Vaterpolo Liga šampiona Partizan poražen od pro Reka 15:3 Izvor: MN PRESS

Ne bi pomogao ni Nikola Jakšić.

Mladi vaterpolista Partizana "preskočio" je gostovanje najboljem vaterpolo klubu sveta Pro Reku zbog kolokvijuma iz rimskog prava, a njegovi saigrači su ubedljivo poraženi 15:3 (5:2, 1:0, 3:1, 6:0), pa teško da bi bolji rezultat ostvarili čak i da je on krenuo sa njima u Italiju.

Ovo je drugi poraz Partizana u ovogodišnjem izdanju vaterpolo Lige šampiona, a nakon poraza od Solnoka u Beogradu (14:9), Partizan ipak nije uspeo da pruži čvršći otpor superstarovima kakve ima Pro Reko.

Držali su se do poluvremena na "četiri gola razlike", ali u nastavku ipak nisu imali snage za nalete Italijana, ali i Srba, Hrvata i Crnogoraca.

Na ovom meču, u odnosu na onaj sa Solnokom, nije dominirao jedan vaterpolista u timu Partizana, pa su tako Gavril Subotić, Đorđe Vučinić i Radomir Drašović postigli po jedan pogodak.

Pro Reko je po običaju bio raspucan. Sa svih pozicija.

Srpski vaterpolisti Dušan Mandić i Andrija Prlainović postiglu su po dva pogotka, dok je jedan put precizan bio i Duško Pijetlović, a Filip Filipović se nije upisao.

Bazen u Soriju. Gledalaca: 700. Sudije: Periš (Hrvatska), Tojgarli (Turska). Igrač više: Pro Reko 6 (3), Partizan 5 (2). Peterci: Partizan 1 (0).

PRO REKO: Tempesti, Bodega, Mandić 2, Di Fulvio 3, Đorđeti, Pijetlović 1, Prlainović 2, Figari 2, Sukno 1, Filipović, Ivović 2, Đakopo 2, Pastorino. Trener: Pomiljo.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Gilen, Tikas, Manojlović, Subotić 1, Drašović 1, Gogov, Lazić, Vico, Radojević, Vučinić 1, Asanović, Brakočević. Trener: Vujasinović.

TABELA: Pro Reko, Jug, Solnok po 6, OŠC, Partizan i Galatasaraj bez bodova.