Vavrinka rastužio Britance i otišao u polufinale

Švajcarac u odlučujućem meču u Londonu pobedio Endija Mareja i obezbedio meč sa zemljakom Rodžerom Federerom

Rodžer Federer će za plasman u finale završnog turnira sezone u Londonu igrati sa svojim zemljakom Stenom Vavrinkom.

Vavrinka je rastužio Britance u odlučujućem duelu trećeg kola grupe "Sten Smit", pobedivši u direktnom okršaju za polufinale Endija Mareja u dva seta - 7:6 (7:4), 6:4.

Domaći teniser pružio je žestok otpor Švajcaracu u prvom setu, kada je uspeo da nadoknadi brejk zaostatka (3:5), izbori taj-brejk, ali ne i da napravi potpuni preokret. Držao se do 4:4, kada je Vavrinka "nagario" i sa još tri poena u nizu dobio prvi set.

To je pshiloški "uništilo" Mareja, koji je odmah na startu drugog seta izgubio gem na svoj servis. Vavrinka je potom uspeo da napravi novi brejk, povede sa visokih 5:2, a Marej je potom propustio veliku priliku da se potpuno vrati u igru i izbori treći set.

Smanjio je rezultat na 4:5, imao je dve brejk lopte za izjednačenje, ali ih nije iskoristio. Sten je posle toga završio kompletan posao - Mareja poslao na tribine, a sebi obezbedio duel sa Federerom u polufinalu.

Vavrinka je nastup u grupi okončao skorom 2-1, tik iza prvoplasiranog Rafaela Nadala, koji nije pretrpeo nijedan poraz.

Vavrinka će u polufinalu turnira najbolje osmorice odmeriti snage sa zemljakom Federerom i to 21. put u karijeri.

Sudeći prema statistici, šanse su mu minimalne, jer rekorder po broju osvojenih grend slemova vodi sa 17:3.

Fedeks je slavio u poslednjem meču, u polufinalu US Opena, a prethodno u 2015. i na turniru u Rimu, ali je Vavrinka ove godine dobio četvrtfinalni duel na Rolan Garosu, gde je i osvojio titulu.

Vavrinka nikada nije igrao finale na završnom turniru sezone, a nastup protiv Federera biće mu treće polufinale zaredom u Londonu.

Za razliku od njega Federer je rekoder po broju osvojenih trofeja na Masters kupu - osvojio ih je ukupno šest, ali poslednju još davne 2011. godine.

U drugom polufinalnom meču, u subotu od 15 časova, sastaće se Novak Đoković i Rafael Nadal.