RUKOMET: Crnogorci preslabi za BiH

Rukometaši BiH zabilježili su dvije pobjede nad selekcijom Crne Gore u prijateljskim mečevima.

RUKOMET: Crnogorci preslabi za BiH Izvor: MONDO

U četvrtak popodne bilo je 32:30 (15:16), dok je dan ranije rezultat bio 30:29 (14:16) u korist izabranika Vojislava Rađe, koji može biti zadovoljan formom pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2011. godine u Švedskoj.

U obe utakmice viđen je identičan scenario - gosti su bili bolji tokom prvog poluvremena, koji su rješavali u svoju korist, da bi u nastavku utakmice Rađina ekipa uspijevala da napravi preokret.

Na susretu u srijedu uveče debitovali su za BiH Danijel Šarić i Nebojša Golić, koji su ranije nastupali za Srbiju i Crnu Goru.

Golman Barselone je sakupio 12 uspješnih odbrana u prvom dvoboju, u drugom je Rađa rotirao čuvare mreže pa je ostao na pet odbrana. U napadu BiH najraspoloženiji u prvom susretu bio je Muhamed Toromanović sa šest golova, dok su u četvrtak najefikasniji bili Adnan Jaškić i Mirsad Terzić sa po sedam golova. Vukašin Stojanović postigao je pogodak manje.

Kod gostiju iz Crne Gore Draško Mrvaljević je postigao osam golova, ali je prvo ime Crnogoraca u oba susreta bio golman Goran Stojanović, koji je u drugoj utakmici sakupio 18 odbrana od čega čak četri sedmerca.

(MONDO, foto: Fotoservis)