RUKOMET: Srbija bolja i od Mađarske

Rukometaši Srbije pokazali su još jednim komšijama da treba još da treniraju.

RUKOMET: Srbija bolja i od Mađarske Izvor: MONDO

Poslije ubjedljivog trijumfa nad Rumunima 40:31 u 1. kolu Panon kupa, "orlovi" su savladali i domaćina turnira, ekipu Mađarske 30:25 (16:13) i osvojila turnir, iako u subotu igra posljednji meč protiv Tunisa (od 10 časova ujutru).

Bilo je dosta raspoloženih i razigranih igrača u ekipi Seada Hasanefendića i nekako su se svi dopunjavali. Prve minute obilježio je Ivan Nikčević koji je postigao čak pet golova u početnih petnaestak minuta, nastavili su Momir Ilić i Milan Vujin, a drugi dio igre protekao je u znaku Žarka Šešuma, koji je svih pet golova postigao u tom periodu.

Naravno, ne treba zaboraviti ni odličnog golmana Dejana Perića, koji je skinuo pet, šest "zicera" domaćim rukometašima.

Srbija je konstantno bila u prednosti. Poslije početnih 7:5, Mađari, koji u svojim redovima imaju trojicu igrača iz Srbije (Nikolu Eklemovića, Milorada Krivokapića i golmana Nenada Puljezevića), uspjeli su da izjednače, ali od rezultata 11:9, prednost "orlova" konstatno je rasla.

Najveću prednost u prvom poluvremenu, Srbija je imala u 28. minutu kada je bilo 16:14.

U nastavku još bolja igra srpskog tima. Čvrsta odbrana omogućavala je brzu transformaciju u napad i da nije bilo raspoloženog golmana Fazekaša Mađari bi pretrpili katastrofu.

Najveću prednost Srbija je imala sredinom drugog dijela - 25:17, a samo zbog opuštanja u igri "orlova" domaćin je izvukao častan poraz.

Najefikasniji igrač Srbije i utakmice bio je Ivan Nikčević (na slici) sa osam golova, po šest golova dali su Momir Ilić i Marko Vujin, a Šešum je postigao pet.

Kod Mađara najefikasniji Ivančik sa šest golova, Nikola Eklemović postigao je četiri, a Krivokapić dva.

Selektor Srbije Sead Hasanefendic poslije utakmice rekao je da je njegov tim i u ovom meču pokazao veliku požrtvovanost.

"Čestitam mojim momcima. Vidjelo se da imaju želju i dokazali su da smo ipak bili superiorni u odnosu na selekciju Mađarske", rekao je on.

Pune ruke posla imao je ljekar reprezentacije Milan Babić. Povrijeđeni su Ivan Lapčević i Aleksandar Stojanović, a Marko Vujin je protiv Mađara istegao ligamente desnog koljena.

Lapčević i Stojanović bi na teren trebalo da se vrate kroz dve, tri nedjelje, a Vujinova povreda je nešto lakša.