ATP: Melcer u oblacima, Ljubičić za sina

Austrijanac osvojio turnir u Beču pobjedom nad Čilićem, a Hrvat se radovao u Lionu uoči rođendana svog sina.

ATP: Melcer u oblacima, Ljubičić za sina Izvor: MONDO

Jirgen Melcer pobijedio je na turniru u Beču pošto je u finalu savladao Hrvata Marina Čilića - 6:4, 6:3.

To je druga titula za austrijskog tenisera, koji je pobijedio i na turniru u Bukureštu 2006. godine.

Melcer, koji je 35. na ATP listi, bio je postavljen za sedmog nosioca, a u polufinalu je savladao Janka Tipsarevića.

"Ne mogu da pronađem riječi da bih opisao svoje emocije", rekao je Melcer, koji je postao tek drugi pobjednik iz Austrije u 35-godišnjoj istoriji turnira u Beču, a poslije Horsta Skofa 1988.

"Ja sam u oblacima. Veoma sam ponosan što sam ovdje pobijedio", rekao je 28-godišnji Austrijanac, koga je mučila povreda stopala cijele nedjelje i zgog čega će propustiti naredni turnir u Bazelu.

Melcer je pobijedio 13. igrača svijeta Čilića u finalu.

"Ako budem dobro počeo narednu sezonu mogao bih da uđem među 20 najboljih tenisera sveta", rekao je Melcer, čiji je najbolji plasman bio 26. mjesto na ATP listi.

Ljubičić "nabijen" emocijama

Drugi Hrvat je imao mnogo više sreće u nedjelju. Za razliku od Čilića, njegov stariji kolega Ivan Ljubičić je osvojio trofej u Lionu. U finalu je savladao Francuza Mikaela Lodru - 7:5, 6:3.

Posljednju titulu 30-godišnji Ljubičić osvojio je u junu 2007. u Hertogenbošu.

Zanimljivo je i da je Ljubičić, inače rođeni Banjalučanin, prvu od svojih devet ATP titula osvojio baš u Lionu prije osam godina.

"U posljednje vrijeme imao sam dosta problema sa povredama i zato mi je ova titula veoma draga. Takođe, Lion ima posebno mjesto u mom srcu, jer sam ovdje osvojio svoju prvu titulu. Ujedno, mom sinu je rođendan za četiri dana i ovaj trofej je najbolji poklon koji sam mogao da mu donesem", kazao je Ljubičić poslije meča.