BAZEL: Ako može Viktor, može i Novak

Srbija - Njemačka 2:0 u utorak, u Bazelu. Prvi "strijelac" bio je Viktor Troicki, a potom je "povisio" Novak Đoković.

BAZEL: Ako može Viktor, može i Novak  Izvor: MONDO

Viktor Troicki u prvom kolu turnira u Bazelu pobijedio je Nijemca Bendžamina Bekera poslije 21 odigranog gema i sat i 27 minuta igre - 6:2, 7:6.

Njegov dobar prijatelj uspio je da ga, maltene, u potpunosti iskopira.

Novak Đoković u prvom kolu turnira u Bazelu pobijedio je Nijemca Andreasa Beka poslije 21 odigranog gema i sat i 27 minuta igre - 6:3, 7:5.

Na svom prvom nastupu u Bazelu u karijeri, (2) Đoković je u prvom lako, a u drugom setu malo teže slomio otpor lijevorukog Beka, tako da će se u četvrtak sastati sa Čehom Janom Hernihom, kojeg je ove sezone već dva puta pobijedio u Marseju i Dubaiju.

Đoković, treći teniser svijeta, poveo je sa 3:0 i 4:1 u prvom setu, potom je Bek napravio prvi i jedini brejk na meču, ali je Srbin odmah odgovorio i došao do 6:3, poslije 32 minuta.

Četiri prilike za brejk Đoković je propustio do rezultata 5:5, a onda je iskoristio petu i dođao u situaciju da servira za pobjedu. Prvu meč loptu, Beograđanin je iskoristio i napravio korak ka potencijalnom srpskom polufinalu sa Viktorom Troickim.

Njegov naredni protivnik Hernih u prvom kolu je izbacio kvalifikanta Petera Luščaka sa 6:3, 6:4.

Turnir u Bazelu, na kojem je tri uzastopne titule osvojio prvi nosilac Rodžer Federer, igra se za nagradni fond od 1.550.000 evra, a pobjednik osvaja 500 ATP bodova.

Na njemu učestvuju i Nenad Zimonjić i Danijel Nestor, koji su se plasirali u drugo kolo dubla.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)