Stef Kari je luuuuuud!

Plej Golden Stejta pružio još jednu istorijsku partiju. Marjanović i Bjelica pauzirali, Jokić izgubio.

Može li iko da zaustavi Stefa Karija? Čini se da ne...

Plej Golden Stejta u noći između srede i četvrtka odigrao je još jednu utakmicu koja će se dugo pamtiti. Protiv Vašingtona u gostima ubacio je 51 poen, od čega čak 11 "trojki" (iz 16 pokušaja). U prvom poluvremenu Kari je postavio lični rekord - 36 poena - pošto je iz igre šutirao 13 od 14.

51 poen

Logično, Voriorsi su pobedili, a rezultat je na kraju bio 134:121, a domaći košarkaši ne da nisu imali rešenje za kreatora igre gostiju, već su se međusobno sudarali u nameri da ga zaustave:

Pored Karija, u pobedničkom timu istakli su se Drejmond Grin koji je upisao "tripl - dabl" (12 poena, 12 asistencija, 10 skokova) i Klej Tompson, koji je meč završio sa 24 poena.

Na suprotnoj strani, u timu Vašingtona, briljirao je Džon Vol, ali je njegovih 41 poena i 10 asistencija ostalo u senci učinka Stefa Karija...

Prethodna noć nije bila uspešna što se tiče srpskih košarkaša u NBA ligi.

Boban Marjanović i Nemanja Bjelica nisu igrali za svoje time, dok je Nikola Jokić sa Denverom izgubio od Jute 81:85, a meč je završio sa skromnih osam poena, šest skokova i četiri asistencije za 29 minuta.

San Antonio je savladao Nju Orleans 110:97 za 27 uzastopnu pobedu na domaćem terenu (rekord im je 37), dok je Minesota bila bolja od Los Anđeles Klipersa rezultatom 108:102.

I pored fantastične partije Stefa Karija, junak večeri je, ipak, Kevin Durant, koji je trojkom uz zvuk sirene doneo pobedu Oklahomi protiv Orlanda - 117:114.