Ana bez finala

Srpska teniserka nije uspela da se domogne finala turnira u Sankt Peterburgu.

Ana Ivanović je do polufinala Sankt Peterburga pobedila Gasparjanovu i Kozlovu, ali je posle 79 minuta tenisa morala da "pruži ruku", u ovom trenutku, boljoj od sebe Roberti Vinći.

Italijanska teniserka se domogla finala ovog turnira pobedom nad Anom Ivanović od 2:0, po setovima 7:5 i 6:4, a za titulu će igrati sa boljom iz duela Belinde Benčić i Ruskinje Kasatkine koji se igra kasnije danas.

Ivanovićeva je odmah na početku meča "oduzela" servis italijanskoj teniserki i povela 3:0, ali se Vinći brzo revanširala, a potom i u 11 gemu došla do brejka prednosti, a potom i lake realizacije set lopte.

Drugi set je bio kraći i teniserke su bile sigurne na svoj servis, sve do sedmog gema kada je "poklekla" Ivanović i Italijanki dopustila brejk. Ana je imala priliku da se "vrati" u meč u poslednjem setu, ali je "prokockala" brejk šansu i dozvolila Roberti da "završi" meč.

Ovo je bilo prvo polufinale Ane Ivanović ove sezone, što je i njen najbolji rezultat u 2016. godini.