Jelena Janković do pobede posle dva i po sata!

Srpska teniserka gubila od Belinde Benčić, ali je ipak uspela da se domogne drugog kola turnira u Dubaiju.

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo turnira u Dubaiju, pošto je u utorak bila bolja od Belinde Benčić iz Švajcarske.

Jankovićeva je pobedila 2:1 i setovima (4:6, 7:5, 6:4), za dva i po sata igre.

U prvom, najkraćem setu, Jelena je već u trećem gemu "izgubila" servis i potom pokušala da "stigne" Benčićevu, ali je teniserka iz Švajcarske održala prednost do kraja seta.

U drugom setu je slutilo na poraz, ali se Jelena sjajnom igrom "izvukla".

Belinda je prva oduzela servis, ali je Jelena Janković odmah uzvratila i osvojila ga bez izgubljnog poena.

U finalnom gemu drugog seta - drama.

Benčić je servirala za taj-brejk, ali je srpska teniserka nakon šest set lopti uspela da izjednači rezultat. Izgubila je dosta snage i umalo već na startu trećeg seta dopustila Benčićevoj da napravi brejk, ali osvojen gem na suparnikov servis nismo videli do 10. gema u kome je Jelena napravila brejk i pobedila 6:4

Ona će u drugom kolu igrati protiv Nemice Andree Petković, koja je u dva seta bila bolja od Kamile Djorđi iz Italije.

U drugo kolo se ranije danas plasirala i Ana Ivanović, koja će se u narednoj rundi sastati sa trećom teniserkom sveta Simonom Halep.