Serena ne ide u Madrid

Najbolja teniserka planete saopštila da neće nastupiti na mastersu u glavnom gradu Španije

Serena Vilijams obavestila je organizatore mastersa u Madridu da ove godine neće učestvovati na tom turniru, koji startuje u ponedeljak.

"Nažalost moram da se povučem sa turnira u Madridu zbog gripa, jer nisam sto odsto spremna. Nadam se da ću se brzo vratiti na teren", saopštila je prva teniserka sveta, koja je u prestonici Španije trijumfovala 2012. i 2013. godine.

Serena Vilijams tako će propustiti četvrti turnir ove sezone, nakon što je zbog povrede kolena preskočila Hopman kup u januaru, kao i takmičenja u Dohi i Dubaiju u februaru zbog gripa.

Ona je od avgusta prošle godine nastupala na samo četiri turnira, ali ni na jednom nije osvojila trofej.

U septembru je poražena u polufinalu US Opena od Roberte Vinči i tako propustila priliku da u istoj kalendarskoj godini osvoji sva četiri grend slema, a onda je izgubila finala na Australijan Openu i Indijan Velsu, dok je u Majamiju eliminisana u četvrtoj rundi.

Sada ostaje otvoreno pitanje da li će Serena Vilijams zaigrati na turniru u Rimu, koji startuje 9. maja i iskoristiti priliku da se pripremi za Rolan Garos, koji je na programu dve nedelje kasnije, na kojem brani titulu.

Serena bi odbranom titule u Parizu stigla do 22. grend slem trofeja u karijeri, čime bi se izjednačila sa legendarnom Štefi Graf, koja je druga na večnoj listi iza Margaret Kort (24 titule).