Marejeva "lekcija" Nadalu, čeka se Novak!

Endi Marej imao "male padove" u igri, ali je nekako uspevao da se "podigne" i savladao je Rafaela Nadala za finale. I to pred njegovom publikom...

Posle 2 sata i 12 minuta borbe poznato je ime prvog finaliste Mastersa u Madridu.

U duelu Rafaela Nadala i Endija Mareja bolji je bio "gostujući" teniser koji je u dva seta porazio španskog tenisera i "bukirao" kartu za finale. Marej - Nadal 2:0, po setovima je bilo 7:5, 6:4.

Marej je imao pad koncentracije u finišu oba seta, ali je ipak uspevao da se "sabere" i na kraju ne izgubi nijedan.

Da nije bilo toga, pobeda bi bila i ubedljivija...

Već u četvrtom gemu uspeo je da natera Nadala na brejk, pošto je iskoristio tek treću za 3:1. Umesto da mirno završi set, on je na 5:3 izgubio servis, ali je uspeo da "brejkne" Nadala još jednom, bez izgubljenog poena na njegov servis.

Preslikana priča i u drugom setu.

U ključnom petom gemu uspeo je da se izvuče i spasi dve brejk lopte, a potom u narednom da oduzme servis Nadalu. Međutim, na meč loptu pravi glupost i Nadal se vraća u život.

Ispostavilo se, na kratko...

Španac nije imao koncentracije i sopstvenim greškama je Mareja vodio ka novom osvojenom brejku i plasmanu u finale.

On u finalu čeka boljeg iz duela Novak Djoković - Kei Nišikori, koji se igra od 20 sati.

Nagradni fond turnira u Madridu je 4.771.360 evra.