Nije uspela!

Mlada srpska teniserka Ivana Jorović zaustavljena je na korak od glavnog žreba Rolan Garosa

Ivana-Jorovic-bez-glavnog-zreba-Rolan-Garosa Izvor: MN PRESS

Ivana Jorović, koja je pre dve godine igrala u finalu juniorskog Rolan Garosa, imala je veliku priliku da ove sezone stigne i do glavnog žreba grend slema u Parizu, ali je nije iskoristila.

Srpska tensierka je poražena u trećem, poslednju kolu kvalifikacija od Sare Soribes Tormo iz Španije, u dva seta - 5:7, 1:6.

Jorovićeva je u prvom setu vodila žestoku borbu sa 40. mesta lošije plasiranom igračicom na WTA listi. Teniserka iz Španije prva je stekla vođstvo, Jorovićeva je u dva navrata uspela da izjednači (3:3, pa 5:5), ali je posle svakog brejka izgubila gemove na svoj servis, što je rivalka iskoristila.

U drugom setu srpska Soribes Tormo je briljirala. Pet gemova zaredom rešila je u svoju korist, pre nego što je Ivana Jorović uspela da napravi brejk i amnji rezultat na 1:5. Kao i u prvom delu igre ni posle toga nije uspela da potvrdi brejk, pa je sara Soribes Tormo izborila plasman u glavni žreb Rolan Garosa.

Srbija će tako u ženskoj konkurenciji imati tri predstavnika ove godine na Rolan Garosu - Anu Ivanović, Jelenu Janković i Bojanu Jovanovski.