Čaba loše počeo, ubrzao, ali zakasnio!

Srpski plivač završio je kao sedmi u finalnoj trci na 50 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Londonu.

Loše je počeo, potom ubrzao, ali stigao tek sedmi!

Naš plivač Čaba Silađi u finalnoj trci na 50 metara prsno, na Evropskom prvenstvu u Londonu, plivao je ispod svojih mogućnosti i vremenom 27,72 zauzeo pretposlednje mesto.

Opet je ubedljivo prvi bio svetski rekorder Adam Piti, koji je jedini plivao ispod 27 sekundi - 26,66 za novo zlato na velikim takmičenjima.

Na podijum će i uslovno rečeno Slovenac, Piter Džon Stivens kao drugoplasirani, odnosno Britanac Piter Mardok koji je stigao treći i osvojio treću medalju na EP u prestonici Engleske.

Silađi je loše startovao, potom ubrzao i počeo da nadoknađuje zaostatak, ali je bazen bio "kratak" za njegov proboj dalje od sedmog mesta. Momak iz Sente plivao je sporije nego u kvalifikacijama i polufinalu, a 61 desetinku sporije od ličnog i rekorda Srbije.

Piti je ubedljivo najbrži plivač svih vremena u ovoj disciplini i jedini u konkurenciji koji je u Londonu plivao ispod 27 sekundi.

Ovaj 22-godišnji Britanac je u Rusiji, na Svetskom prvenstvu u Kazanju, 4. avgusta 2015. godine, isplivao 26,42, a pre dve godine na Evropskom prvenstvu u Berlinu postavio je rekord evropskih šampionata sa 26,62.

Silađijev najbolji rezultat u karijeri na 50 metara prsno u olimpijskim bazenima je onaj sa Otvorenog prvenstva Turske u Istanbulu, od 17. aprila 2014. godine, kada je postavio nacionalni rekord vremenom 27,09.

Srbija je u Londonu stigla do jedne medelje zahvaljujući Velimiru Stjepanoviću koji je osvojio srebro u trci na 200 metara slobodnim stilom.