Eliminisana Jelena Janković!

Trinaesti nastup "Džej Džej" na Rolan Garosu završen je četvrtim porazom u prvom kolu...

Jelena Janković nije uspela da prebrodi prvu rundu Otvorenog prvenstva Francuske, kao ni prošle godine.

Bolja od nje, posle dva sata i 25 minuta igre, bila je Nemica Tatjana Marija - 1:2, po setovima 3:6, 6:3, 3:6.

Jelena nije opravdala ulogu favorita, koja je između ostalog proisticala iz 85 mesta boljeg plasmana na WTA listi (26-111).

Počela je meč loše, izgubila prvih pet gemova, a time praktično i set, iako je u nastavku podigla nivo igre i smanjila na 3:5.

LOŠA SERIJA

Jeleni je ovo četvrti put na poslednjih šest grend slem turnira da izgubi već u prvom kolu. Na ovogodišnjem Australijan openu došla je do drugog kola, a jedini solidan rezultat bio je plasman u osminu finala Vimbldona 2015.

U drugom setu se brzo oporavila od gubitka servis gema na samom početku i u dugom, šestom gemu, posle čak šest izjednačenja, napravila ključni brejk za vođstvo od 4:2.

Dolazak u "egal" dao joj je elan da u odlučujućem setu povede sa 2:0 i krene ka pobedi, ali je tu prednost brzo izgubila.

Do rezultata 3:4 su obe teniserke "držale" svoj servis, da bi Jelena poklekla u još jednom dugom i neizvesnom gemu (pet izjednačenja, tri propuštene gem lopte) i posle 3:5 u korist Marije obustavila borbu.

Ona je posle Jovanovski, Đerea i Tipsarevića četvrti eliminisani predstavnik Srbije u singlu.

Novak Đoković u utorak igra protiv Lua sa Tajvana, a Ana Ivanović protiv Francuskinje Dodin, dok su Viktor Troicki i Dušan Lajović u ponedeljak pobedili i čeka ih međusobni susret u drugom kolu.