Kolekcija je uvećana za jedan - dosad najteži pehar!

Novak Đoković aktuelni vladar je sva četiri grend slem turnira!

Najbolji teniser sveta, prvoplasirani na ATP listi, ostvario je san, trijumfovao na Otvorenom prvenstvu Francuske i skinuo preveliki teret sa leđa.

Koliko je bio težak pokazale su i suze u njegovim očima odmah posle kraja finala protiv Endija Mareja.

Godinama je čekao, gubio u finalima, vraćao se, nije odustajao i - pobedio. Kao i uvek!

Ovako je nizana Đokovićeva serija od DVANAEST grend slem trofeja:

AUSTRALIJAN OPEN 2008

Sve je počelo u Melburnu. U polufinalu je pred Đokovićem pao Federer, a u finalu Conga. Novak je te zime postao je prvi srpski grend slem šampion!

AUSTRALIJAN OPEN 2011

Drugi trofej u nizu "pao" je na istom mestu, 2011. Australija uvek prija Đokoviću na početku sezone, a svoju drugu titulu osvojio je pobedivši Endija Mareja, u tri seta. U polufinalu je takođe pobedio Federera (7:6, 7:5: 6:4)

VIMBLDON 2011

Iste sezone, Novak je podigao i svoj prvi trofej nezvaničnog "prvenstva sveta" u tenisu.

Osvojivši pehar o kojem je sanjao kao dete, Đoković je ostvario veliki san. U finalu je bio bolji od Rafaela Nadala (3:1).

US OPEN 2011

Fenomenalan momenat te sezone iz snova dogodio se i u Americi, gde je Đoković prvi put osvojio i tamošnji grend slem turnir.

U četvrtfinalu je eliminisao Janka Tipsarevića (2:1, predaja Janka), u istorijskom i nikad zaboravljenom polufinalu eliminisao je Rodžera Federera (3:2), a u meču za titulu ponovo je bio bolji od Rafe (3:1).

Posle Melburna i Londona, velikom šampionu poklonio se i Njujork.

AUSTRALIJAN OPEN 2012

Nova sezona - nova titula u Melburnu.

Novak je treći put osvojio "Ozi open", pobedivši u finalu Rafaela Nadala, u iscrpljujućih pet setova (5:7, 6:4, 6:2, 6:7, 7:5) duela koji je trajao čak pet sati i 53 minuta. Nikad do tog dana nije viđeno duže grend slem finale. To je, ujedno, bio je i treći uzastopni Nadalov poraz u finalima najvećih turnira.

AUSTRALIJAN OPEN 2013

Šesti trofej - ponovo u Melburnu.

Đoković je u Australiji te zime postao prvi teniser u Open eri koji je osvajao tamošnji grend slem turnir tri puta uzastopno, a prvi posle Andrea Agasija i Rodžera Federera koji je četiri puta trijumfovao na tom turniru.

U finalu je pobedio Endija Mareja, iako je izgubio prvi set (6-7, 7-6, 6-3, 6-2)

VIMBLDON 2014

Sedmu titulu Novak je podigao uz suze radosnice.

Trijumfom na Vimbldonu, pobedom nad Rodžerom Federerom (3:2), Đoković je "skinuo" Rafaela Nadala sa prve pozicije ATP liste i vratio se na nju prvi put od oktobra 2013. godine.

Mnogo emocija...

AUSTRALIJAN OPEN 2015

I prošla sezona počela je trijumfalno.

Novak je u polufinalu "Ozi opena" izbacio Stena Vavrinku, a u finalu je pobedio Endija Mareja (3:1) - i to treći put u borbi za titulu Melburna.

Svoj omiljeni turnir osvojio je peti put, učinivši Mareja prvim teniserom u Open eri koji je četiri puta izgubio finale Australijen Opena.

VIMBLDON 2015

Savladavši Federera i u "reprizi" finala iz 2014. (3:1), Đoković je treći put osvojio najprestižniji trofej na svetu, dodavši ga u svoju kolekciju kao deveti grend slem.

Na putu ka tituli, u polufinalu je eliminisao Rišara Gaskea (3:0), a ubedljiv je bio i u četvrtfinalu, protiv Marina Čilića (3:0).

Taj turnir ostaće zapamćen i po tome što je Novak počeo svoju seriju grend slem pobeda, koja i dalje traje...

US OPEN 2015

Samim plasmanom u finale Njujorka, Đoković je prošle godine postao tek treći igrač koji je u istoj godini igrao sva četiri grend slem finala. Do tada, to je pošlo za rukom samo Rodu Lejveru i Federeru.

Takav uspeh krunisao je još jednom titulu u Americi. Svojom drugom.

U borbi za trofej pobedio je Federera - 6:4, 5:7, 6:4, 6:4.

AUSTRALIJAN OPEN 2016

I ova sezona počela je maestralno!

Novak je još jednom u finalu Melburna pobedio Mareja (3:0), izjednačivši rekord Roja Emersona u broju titula Australijan Opena.