DK: Džumhur donio pobjedu za BiH

Damir Džumhur savladao MArsela Ilhana sa 3:0 u setovima i donio treći bod selekciji BiH za prolazak u treće kolo.

Džumhur poslije pobjede bh. dubla nad turskim nije propustio priliku da donese treći, odlučujući poen BiH u duelu sa Turskom.

U tri seta Džumhur je pobijedio prvog reketa Turske i odveo BiH u treće kolo Druge grupe Evroafričke zone Dejvis kupa u kojem će igrati protiv Litvanije.

Džumhur - Ilhan 6:2, 6:0, 7:6 (7:5)

Najbolji bh. teniser opravdao je očekivanja i stigao do pobjede iako je prvi set loše krenuo. Napravio je Ilhan brejk za 2:1, međutim Džumhur je uzvratio na najbolji mogući način - osvojio je čak 11 narednih gemova i praktično riješio meč.

Ipak, ostalo je da se nakon vođstva od 2:0 završi posao u trećem setu, ali tu Džumhur nije koristio svoje prilike i Ilhan je stigao do prilike da uzme set. Ipak, Džumhur to nije dozvolio već je uveo meč u taj-brejk u kojem je uz dosta truda slavio sa 7:5 i došao do pobjede.

"Težak meč, znao sam da pobjedom ostvarujemo ukupnu pobjedu. Razmišljao sam o tome i nije bilo lagano. Rekao sam ranije da uslovi ovdje više odgovaraju Ilhanu, ali našao sam svoju pravu igru, napravio veliku seriju. U tom trećem setu sam opet imao svojih prilika koje nisam iskoristio. Želio sam da završim meč u tri seta jer bi svako odgađanje njemu dalo dodatnu energiju i bojao sam se da to ne završi u pet setova. Na kraju sam na dobar način ostvario pobjedu", rekao je Džumhur odmah poslije meča.

UŽIVO

PRVI SET

Nije bilo brejka u dva uvodna gema, a onda je Ilhan napravio brejk i poveo 2:1.

Turski teniser dobio je svoj servis gem za 3:1 i „ovjerio“ brejk u prethodnom gemu.

Prvu priliku koja mu se ukazala iskoristio je Džumhur i brejkom izjednačio na 3:3

Džumhur je dbio siguran na servisu, a onda izborio tri brejk lopte na Ilhanov servis i odmah iskoristio prvu za 5:3.

Rutinska završnica bh. tenisera . 6:3

DRUGI SET

Brejk Džumhura odmah na početku drugog seta, a onda i osvojio naredni gem - 2:0

Dvije brejk lopte za Džumhura. Greška Ilhana na mreži i novi brejk bh. tenisera - 3:0

Još jednom Džumhur nije imao problema na svoj servis i dobio je i četvrti gem u trećem setu.

Maratonski gem odigrali su Džumhur i Ilhan na servis Turčina, a on je na kraju pripao našem teniseru. Džumhur vodi 5:0 i serviraće za set.

Završio je Džumhur set bez izgubljenog gema.

TREĆI SET

Loš početak za ajboljeg bh. tenisera. Ilhan je napravio brejk u drugom gemu i poveo 2:0.

Vratio je Džumhur brejk, na oduševljenje publike u Bihaću. Sada je 2:1

Ilhan vodi 3:2 u trećem setu.

Dve dobre prilike za brejk propustio je Džumhur, a Ilhan ga je kaznio novim brejkom za 5:3 i sada servira za set.

Dvije brejk lopte za Džumhura. Uspio je bh. teniser i ostaje u setu - 5:4

Izjednačio je Džumhur, aonda odveo set u taj-brejk.

Odličan je bh. teniser, stigao je do 4:2, potom i 5:2 u taj-brejku.

Smanjio je ilhan na 5:3, potom i 5:4 na svoj servis.

Džumhur ima priliku da završi meč servisom.

Mini-brejk Ilhana, 5:5 u taj-brejku.

Greška Ilhana na mreži. 6:5 i meč lopta za Džumhura.

Iskoristio je prvu meč loptu Džumhur i došao do 7:5 u taj-brejku trećeg seta.