Krunić iznenada na terenu, ali kratko

Srpska teniserka posle odustajanja Ukrajinke Curenko, ipak, igrala i u singlu na Olimpijskim igrama. Nije se dugo zadržala na terenu...

Aleksandra Krunić iznenada je dobila priliku da se takmiči i u singlu na Olimpijskim igrama u Riju. Bilo je predviđeno da Srpkinja nastupi samo u dublu sa Jelenom Janković, ali je posle odustajanja Lesije Curenko iz Ukrajine "uletela" u glavni reb singla.

U toku dana dobila je poziv da odmeri snage sa Kristinom Mladenović iz Francuske. Nažalost, nije se dugo zadržala na terenu 6:1, 6:4.

Srpska teniserka, očigledno nedovoljno pripremljena za singl nastupe, nije pružila jak otpor 38. igračici sveta. Francuskinja je prvi set dobila za 26 minuta, prepustivši Krunićevoj samo jedan gem. Daleko jači otpor Aleksandra je pružila u drugom setu. Ipak, poklekla je u finišu kada je pri rezultatu 4:4 ispustila servis.

Kristina Mladenović je iskoristila priliku i rešila meč 1. kola sa 2:0.

Ako ništa drugo, Krunićeva je imala debi na Olimpijskim igrama što bi moglo da joj dosta pomogne u narednom meču, a to je dubl sa Jelenom Janković.