Berdih se obrukao, Marej nadomak trona

Čeh u "taj brejku" prvog seta nije iskoristio sedam set lopti, od toga pet vezanih. Britanac 17. uzastopnom pobedom stigao do polufinala Mastersa u Parizu.

Endi Marej preskočio je pretposlednju prepreku na putu do pozicije broj jedan na ATP listi.

U četvrtfinalu turnira Masters 1000 serije u Parizu, nakon 2:02 sata igre, savladao je Čeha Tomaša Berdiha rezultatom 7:6 (11:9), 7:5.

Protivnik u polufinalu biće mu Miloš Raonić (Kanada) ili Žo Vilfrid Conga (Francuska), a ako pobedi i u subotu, smeniće Novaka Đokovića na vrhu svetskog tenisa.

Berdih je imao odličnu šansu da zaustavi zahuktalog Mareja, koji je poslednji poraz doživeo još sredinom septembra u Dejvis kup okršaju Velike Britanije i Argentine, ali je u "taj brejku" prvog seta pokazao zbog čega u "ličnoj karti" ima samo jedan nastup u grend slem finalu i jedan osvojen Masters turnir - u Parizu pre 11 godina.

Takvu psihološku nestabilnost i strah od pobede teško je pronaći kod bilo kojeg tenisera iz najboljih 20 na svetu.

Vodio je Čeh 6:1, imao pet uzastopnih set lopti i dozvolio Mareju da preokrene na 6:7!?

Kada je ostao pribijen leđima uza zid, počeo je opet dobro da igra, pa je do kraja gema izborio još dve set lopte, ali je i njih prokockao. Od 9:8 i dva poena na svoj servis, do izgubljenog gema i seta - 9:11.

Marej je u drugom setu odmah napravio brejk, a Berdih izjednačio u poslednjem trenutku, na 5:5.

Onda je, naravno, usledio novi brejk Mareja, da bi se Čeh "probudio" pri rezultatu 6:5 i 40:0 u protivnikovu korist, kada je maltene sve bilo izgubljeno. Izjednačio je na 40:40, ali je potencijalni "broj jedan" odservirao dva asa i konačno dobio meč.