VATERPOLO: Partizan udavio i Olimpijakos

Partizan pobijedio i Olimpijakos u Evroligi i sa tri pobjede trenutno najuspješnija ekipa u Evropi. Druga četvrtina iz udžbenika.

VATERPOLO: Partizan udavio i Olimpijakos Izvor: MONDO

Banjica je i dalje neosvojiva tvrđava, vaterpolisti Partizana "deru" sve koji im dođu u goste.

Crno-bijeli su ostvarili i treću pobjedu u Evroligi, po čemu su najuspješnija ekipa u Evropi trenutno!

U nedjelju, u posljednjoj utakmici 3. kola takmičenja po grupama, Partizan je, na radost svojih navijača, ubjedljivo savladao Olimpijakos 8:3 (1:1, 4:0, 1:1, 2:1).

Grobari su se odazvali pozivu igrača i prvi put ove sezone ispunili su tribine i napravili atmosferu u kojoj je teško izgubiti. Poslije tvrde i borbene prve četvrtine, u kojoj su Grci odolevali, Partizan je drugu četvrtinu odigrao iz udžbenika (ili za udžbenike, kako hoćete) i prelomio meč u svoju korist.

Sve je išlo kako treba u drugom dijelu igre - sjajna pokretljivost sa igračem manje (samo dva gola od 12 napada!!!), čvrsta odbrana iz koje su se razvile efikasne kontre. Bilo je i loših momenata u igri, prije svega u napadu i u pojedinim situacijama sa igračem više, ali je ponovo odbrana bila ta koja je donijela prevagu i koja je, bez dileme, najjače oružje crno-bijelih.

Strijelci za Partizan bili su Stefan Mitrović i Duško Pijetlović (po dva), Milan Aleksić, Andrija Prlainović, Nikola Rađen i Živko Gocić po jedan. Golove za Olimpijakos dali su Doskas, Hadžiteodoru i Šizas.

IGRAČ VIŠE: Partizan 4/9; Olimpijakos 2/12.

Poslije dva ubjedljiva poraza na startu Evrolige, vaterpolisti Budve su se vratili u igru za plasman u četvrtfinale najjačeg evropskog klupskog takmičenja.

U 3. kolu Grupe C, Budva je u Mađarskoj pobijedila Honved 10:6 (1:0, 3:3, 5:1, 1:2) i iz praktično bezizlazne situacije, došla je u poziciju da se i dalje bori za plasman među osam najboljih ekipa u Evropi.

Po dva gola za Budvu dali su nekadašnji srpski reprezentativac Branko Peković i sadašnji članovi crnogorskog nacionalnog tima Damjan Danilović i Vjekoslav Pasković. Bivši as reprezentacije zajedničke države Aleksandar Ćirić učestvovao je u pobjedi Budve sa jednim golom.

U Grupi A, u kojoj igra Vojvodina, hercegnovski Jadran pobijedio je u nedjelju Mladost u Zagrebu 9:6 (1:1, 2:2, 4:1, 2:2) i napravio je značajan korak ka četvrtfinalu.