AO: Kraj za Troickog

Viktor Troicki eliminisan je u drugom kolu Australijan opena od 60. tenisera sveta Nijemca Florijana Majera sa 3:1 (4:6, 6:4, 7:6: 6:1).

AO: Kraj za Troickog Izvor: MONDO

Beograđanin, koji je postavljen za 29. nosioca, dobro je počeo meč, dobio prvi set, ali je poslije toga svom protivniku prepustio sva tri naredna.

Poslije 6:4 i 4:6, presudan je bio treći set, koji je Nijemac dobio u taj-brejku (7:2). Troicki više nije uspio da se oporavi i izbjegne poraz već u drugom kolu Australijan opena.

Majer je u četvrtom setu rutinski odradio posao, dobivši taj dio igre sa 6:1.

Za razliku od Troickog, Nemac je daleko manje griješio. Majer tokom duela drugog kola nije zabilježio nijednu neiznuđenu grešku (Troicki 18), kao ni duplu servis grešku (Troicki 9).

Ovo je bio prvi duel iskusnog 27-godišnjeg Majera i Troickog. Meč je trajao dva sata i 44 minuta.

Nijemac će u nardenom kolu igrati protiv boljeg iz meča Džejms Blejk - Huan Martin Del Potro.

Troicki je i prošle godine zaustavljen u drugom kolu, što mu je i najbolji rezultat na Otvorenom prvenstvu Australije.

Drugi reket Srbije takmičenje u Melburnu nastaviće u dublu, u kome će nastupati sa Švajcarcem Markom Kjudinelijem i u prvom kolu igrati protiva Izraelca Dudija Sele i Igora Kunjicina iz Rusije.