Tipsarević "umro muški"

Tomi Has u drugom kolu Australijan opena imao bolju koncentraciju i jače živce od Janka Tipsarevića - 3:2.

Tipsarević "umro muški" Izvor: MONDO

Janko propustio veliku šansu da povede sa 2:0 u setovima, zatim dao sve od sebe ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Knjiga je sa pet spala na dva slova!

Drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije od srpskih predstavnika su "preživjeli" Novak Đoković i Jelena Janković.

Viktoru Troickom i Ani Ivanović na tribinama se u četvrtak ujutru pridružio Janko Tipsarević, mada je u duelu sa Tomijem Hasom pružio partiju za ponos.

Njemački veteran, polufinalista prošlogodišnjeg Vimbldona i 18. nosilac Australijan opena, bio je samo za nijansu bolji - 3:2, po setovima 4:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3. On će u šesnaestini finala igrati sa Francuzom Congom ili Amerikancem Dentom.

Janko je završio takmičenje u drugoj rundi, kao i prošle godine, a najbolji rezultat na Melburnu ostaje mu plasman u treće kolo 2008, kada je u pet setova poražen od Rodžera Federera. Has je 2002. i 2007. godine dogurao do polufinala.

Treći srpski teniser po plasmanu na ATP listi (36) imaće razloga da žali za pobjedom, jer se sredinom drugog seta činilo da se nalazi na najboljem putu. Vodio je sa 4:2, bio na dva gema od teško dostižnih 2:0 u setovima, ali je onda neobjašnjivo posustao.

Has je osvojio četiri gema zaredom za izjednačenje na 1:1, a zatim nastavio seriju u trećem setu, do vođstva od 3:0, koje je kasnije pretvorio u drugi osvojen set. Tipsarević je dominirao u četvrtom, ali u setu odluke nije uspio da "slomi" prekaljenog protivnika.

Janko se dugo opirao u posljednjem gemu, odbranio je četiri meč lopte, propustivši u međuvremenu dvije šanse da se brejkom vrati u meč. Potom je dugim forhendom poslao lopticu u aut i bilo je vrijeme da krene ka mreži sa ispruženom rukom...