RUKOMET (EP): "Ribari" naplatili sve protiv Danaca

Srbija i Ukrajina pakuje kofere. Norvežani spasili Ruse, Island protiv Danaca naplatio sve propuste, Hrvatska lider novoformirane Grupe 1.

RUKOMET (EP): "Ribari" naplatili sve protiv Danaca Izvor: MONDO

Pobjedniik Grupe B je Island. Propuste, ili bolje rečeno naivnost iskazanu protiv Srbije i Austrije, "ribari" su "naplatili" u duelu sa evropskim prvakom.

Island - Danska 27:22 (13:15).

Islanđani će utakmice sa Hrvatskom, Rusijom i Norveškom dočekati na drugom mjestu sa tri boda. Mnogi su mislili da će odbranjeni sedmerac Darka Stanića, kada je vrijeme već isteklo u meču sa Srbijom, i prokockanih tri gola prednosti u posljednjem minutu duela sa Mađrskom, potpuno slomiti Island.

Međutim, protiv Danaca se dogodilo suprotno...

Fantastični golman Bjorgvin Gustavson sa 18 odbrana (11 više od danskih golmana) otškrinuo je svoj reprezentaciji vrata polufinala.

Obe selekcije ušle su u meč sa već obezbijeđenim mjestom u četvrtfinalu. Island je brzo poveo sa 7:2, ali je onda uslijedila nevjerovatna serija Danac od 8:0 i njihova najveća prednost na meču 10:7.

"Ribari" su polako stizali vođstvo protivnika, da bi već do kraja poluvremena vratili "plus" na svoju stranu. U drugom poluvremenu Ostrvljani su sigurnom igrom stigli do prve pobjede na turniru.

U prvoj utakmici Grupe B Austrija je pobijedila Srbiju sa 37:31.

Dalje idu Island sa tri boda, Danska sa dva i Austrija sa jednim.

Hrvatska je odigrala još jedna neizvjestan meč na prvenstvu. Vicešampion svijeta ponovo je bio odličan u finišu, što je bilo dovoljno za pobjedu protiv Rusije - 30:28.

Hrvati su prvi krug takmičenja završili sa sva tri trijumfa i u četvrtfinalu grupu prenose sva četiri boda, što ih svrstava među prve favorite za polufinale.

Utakmica protiv Rusije bila je puna preokreta. Hrvatska je u dva navrata imala prednost od tri gola (10:7 i 12:9), da bi Rusi u drugom poluvremenu takođe stigli do "plus tri" (24:21).

Kada je počeo da teče 59. minut, rezultat je ponovo bio izjednačen, ali su prednost protivnika stizali Rusi. Majstori uzbudljivih završnica, Hrvati, preko Ivana Čupića i Draga Vukovića postižu još dva gola i stižu do velike pobjede 30:28.

Konstantin Igropulo postigao je 12 golova za Ruse, dok je u pobjedničkoj ekipi najbolji bio Čupić sa osam.

Ukrajina nije imala snage da napravi iznenađenje i pobijedi favorizovane Norvežane. "Vikinzi" su slavili sa 31:29 (14:16).

Očigledno slabo fizički pripremljeni i nedovoljno koncentrisani, Ukrajinci nisu izdržali do kraja.

Imali su u 38. minutu 21:18, ali su tu prednost uspjeli da održe do posljednjih deset minuta, kada su ih Norvežani, baš kao i Hrvati, samljeli u finišu sa serijom od 5:0.

Iz Grupe A dalje idu Hrvatska sa četiri boda, Norveška sa dva i Rusija, koja u drugu fazu ne prenosi nijedan bod. Utakmice Grupe 1 igraju se u Beču.

GRUPA A (Grac)

PRVO KOLO: Rusija - Ukrajina 37:33 (21:16), Hrvatska - Norveška 25:23 (11:10)

DRUGO KOLO: Ukrajina - Hrvatska 25:28 (14:12), Norveška - Rusija 28:24 (12:11)

TREĆE KOLO (subota): Hrvatska - Rusija 30:28 (17:16), Norveška - Ukrajina 31:29 (14:16)

1. Hrvatska 3 3 0 0 (83:76) - 6
2. Norveška 3 2 0 1 (82:78) - 4
3. Rusija 3 1 0 2 (89:91) - 2
4. Ukrajina 2 0 0 3 (87:96) - 0

GRUPA B (Linc)

PRVO KOLO: Danska - Austrija 33:29 (17:15), Island - Srbija 29:29 (15:11)

DRUGO KOLO: Austrija - Island 37:37(17:20), Srbija - Danska 23:28 (9:15)

TREĆE KOLO (subota): Austrija - Srbija 37:31(15:18), Danska - Island 22:27(13:15).

1. Island 3 1 2 0 (93:68) - 4
1. Danska 3 2 0 1 (83:79) - 4
3. Austrija 3 1 1 1 (103:101) -3
4. Srbija 3 0 1 2 (83:94) - 1